NewsWOLSZTYN

Wkrótce Cztery Pory Roku zabrzmią w kościele w Wolsztynie2 min na czytanie

News - Wkrótce Cztery Pory Roku zabrzmią w kościele w Wolsztynie - myregion

Przed nami XXV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie. – Festiwal powstawał, rozwijał się i zmieniał na przestrzeni tych dwudziestu pięciu lat w twórczej atmosferze współdziałania parafii NMP Niepokalanie Poczętej z władzami samorządowymi, Wolsztyńskim Domem Kultury oraz licznymi darczyńcami, wspierającymi ten ważny dla miasta i regionu muzyczny projekt – mówi prof. Sławomir Kamiński, dyrektor artystyczny festiwalu.

Przez lata festiwal wypracował sobie rangę ważnej imprezy na mapie muzycznych wydarzeń w kraju, a udział wybitnych artystów z zagranicy jednoznacznie wskazuje na jego międzynarodowy wymiar.

– Myślę, że starannie przemyślany program jubileuszowego festiwalu będzie dla wszystkich miłośników muzyki wspaniałym prezentem, który dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Mimo, że z powodu ograniczeń związanych z epidemią nie wystąpią w tym roku artyści zagraniczni, oferta koncertowa festiwalu jest naprawdę imponująca! – mówi Kamiński.

Koncert inauguracyjny (2.08.) wypełni arcydzieło Vivaldiego „Cztery Pory Roku” w doskonałym wykonaniu solisty – Bartosza Bryły wraz z zespołem wybitnych kameralistów. Posłuchamy również najsłynniejszego utworu organowego Johanna Sebastiana Bacha – Toccaty i Fugi d- moll w interpretacji Sławomira Kamińskiego.

9 sierpnia zagra kwintet instrumentów dętych blaszanych Poznań Brass oraz młody, ale utytułowany już krakowski organista – Jakub Kapała. 16 sierpnia spotkają się organy i… saksofon. Oryginalne połączenie instrumentów to projekt Joanny i Jabuba Mariciniaków,A tydzień później – Wielka Gala Wokalna. Najpiękniejsze arie włoskie w wykonaniu młodych artystów z udziałem i pod przewodnictwem maestro Tomasza Zagórskiego – wybitnego polskiego tenora, oklaskiwanego na wielu europejskich scenach operowych.

Koncert kończący festiwal to prezentacja najsłynniejszych przebojów muzyki klasycznej i popularnej w genialnych aranżacjach i interpretacji zespołu smyczkowego instrumentalistek, związanych z Teatrem Wielkim w Poznaniu – Artu’s Kwartet.

Pierwsze dwa koncerty odbędą się w kościele pw. NMP Niepokalanie Poczętej, a kolejne w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

JP

Foto: Koncert w ramach festiwalu z 2020 roku.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News