NewsWOLSZTYN

Wjechał do rowu, wysiadł i uciekł. Zostawił kobietę, która potrzebowała pomocy1 min na czytanie

News - Wjechał do rowu, wysiadł i uciekł. Zostawił kobietę, która potrzebowała pomocy - myregion
edf

W sobotę (31.07.) ok. godz. 22 w Adamowie doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego mercedes wpadł do rowu. Autem poruszali się mężczyzna i kobieta. Przybyli na miejsce Policjanci wydziału prewencji w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że auto zanim wpadło do rowu kilkukrotnie obróciło się wokół swojej osi. Gdy Policjanci dotarli na miejsce uczestników zdarzenia już tam nie było. Kobieta została przewieziona przez pogotowie do szpitala w Wolsztynie. A kierowca uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i poddali oględzinom. Rysopis mężczyzny, którego podejrzewano o spowodowanie zdarzenia trafił do wszystkich policjantów pełniących służbę tego dnia. W poszukiwania włączyli się również funkcjonariusze straży pożarnej.

Po kilkudziesięciu minutach, w okolicy Adamowa Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, dzięki pomocy świadków zajścia został zatrzymany, a następnie doprowadzony do komendy w Wolsztynie. Tu ustalono, że to 32-letni mieszkaniec Moch. Mężczyzna został zbadany alkotestem, który wykazał 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że przewieziona do szpitala kobieta doznała ogólnych potłuczeń niezagrażających jej życiu. Lekarz zdecydował, żeby została na obserwacji.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna został przesłuchany. Początkowo nie potwierdzał, że kierował pojazdem, jednak finalnie przyznał się do winy. Nieodpowiedzialna decyzja 32 – latka, by wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu może okazać się dla niego brzemienna w skutkach. Sankcją za kierowanie w stanie nietrzeźwości jest pozbawienie wolności do dwóch lat.

Opr. JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News