NewsREGION

Wiosna w doniczkach i ogródkach. Które kwiaty można już wysadzać?3 min na czytanie

News - Wiosna w doniczkach i ogródkach. Które kwiaty można już wysadzać? - myregion

Śnieg najpierw w marcu zaskoczył i zasypał przebiśniegi, ale na szczęście szybko stopniał. Słońce przygrzewa, już naprawdę wiosna. Rozkwitają kwiaty w szklarniach, rosną sadzonki w doniczkach, dla ogrodników czas wytężonej pracy, a dla miłośników ogródków ekscytujące zajęcia.

W marketach pojawiły się bratki i prymulki w doniczkach, w gospodarstwie ogrodniczym w Kobylnikach tłumy kupujących. Kwiaty można już wysadzać do gruntu, bo jak zapewnia Sylwia Ciorga, są one odporne na mróz i nic złego im się nie stanie. Doniczki z kolorowymi kwiatami schodzą szybko. Bratki ( 2 zł) i prymulki (4,5 zł) już się kończą. Tak samo stokrotki (4 zł). Powoli rozkwitają begonie, surfinie i petunie oraz rozsady warzyw. Na święta będzie można kupić piękne tulipany, które jeszcze nie rozkwitły.

Nie wszyscy kupują sadzonki, są też tacy jak Aurelia z Ruchocic, którzy sami wysiewają w domu nasiona. W małych kubkach i pojemnikach na parapecie u Aurelii w domu wyrósł już spory i pachnący ogródek z sadzonkami. Ma pomidory, seler, por, a nawet imbir. Gdy urosną, będą pikowane do większych doniczek, a później do gruntu. To wymaga dużo cierpliwości, podlewania, sprawdzania, no i dobrej ręki, bo nie z każdego nasionka wyrośnie sadzonka.

Pasjonaci ogrodnictwa są w swoim żywiole, porządkują ogródki, nawożą je i kupują nasiona i kwiaty. Sadzonki do gruntu będą wysadzane później, Doświadczeni ogrodnicy w głowie maja harmonogram kolejnych prac- przykładowo w kwietniu regeneracja trawnika, a w maju po „zimnej Zośce” wysadzanie pomidorów. Każdy może się tego nauczyć, a przydomowe ogródki stają się coraz bardziej popularne.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News