NOWY TOMYŚL

Winni śmierci 36-letniego Ukraińca pracującego przy trumnach. Zapadł wyrok w głośnej sprawie1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Winni śmierci 36-letniego Ukraińca pracującego przy trumnach. Zapadł wyrok w głośnej sprawie - myregion

Dziś w nowotomyskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Grażyny F. i Sergieja H., którzy w ocenie prokuratury przyczynili się do śmierci 36-letniego Vasyla. Jak poinformowała nas Katarzyna Błaszczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu, sąd skazał Grażynę F. na rok i dziesięć miesięcy pozbawienia wolności, a jej wspólnika, który utrudniał śledztwo, na karę 8 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. 

Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku w Jastrzębsku Starym. Ukrainiec, 36-letni Vasyl, zasłabł w pracy, dostał drgawek. Jego koledzy zawiadomili 53-letnią szefową, właścicielkę zakładu produkującego trumny, a Sergiej H. rozpoczął reanimację, ale ta się nie powiodła. Grażyna H. zabroniła jednak wzywać pogotowie, kazała się wszystkim rozejść i zamknęła zakład. Następnie udała się do Poznania, gdzie wynajęła samochód, a po powrocie nakazała Sergiejowi H. pomóc jej w załadowaniu zwłok. 36-latka wywiozła do lasu w okolice Wągrowca, gdzie znalazł je leśniczy. Sekcja zwłok wykazał, że mężczyzna zmarł poprzedniego dnia. Ruszyło śledztwo prokuratury, które doprowadziło do ujawnienia okoliczności śmierci 36-latka. 

Sąd zaliczył Grażynie F. na poczet kary dotychczasowy pobyt za kratkami, który trwał od 18 czerwca 2019 do 27 kwietnia 2020. W przypadku Sergieja H. pomniejszył kwotę, którą musi zapłacić, uwzględniając, że mężczyzna również przebywał w areszcie. 

Zmarły Ukrainiec zostawił żonę i trójkę dzieci. Jego rodzinie pomógł Konsul honorowy Ukrainy w Polsce, który zorganizował zbiórkę pieniędzy. Polacy wpłacili ponad 170 tys. zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL