FOTONewsWOLSZTYN

Wieźli marihuanę w szoferce. Mieli w workach ponad 70 tys. porcji narkotyku o wartości ponad 2 mln zł2 min na czytanie

FOTO - Wieźli marihuanę w szoferce. Mieli w workach ponad 70 tys. porcji narkotyku o wartości ponad 2 mln zł - myregion

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymał w piątek (9.10.) w Wolsztynie dwóch mężczyzn, którzy wwieźli do kraju 19,5 kg marihuany. – Obaj są obywatelami polskimi. Jeden z nich ma 45, a drugi 33 lata – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Warzyniak. – Obaj usłyszeli zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających , za co grozi im do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze podejrzanych. Decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.

– Narkotyki zostały przywiezione do Polski z Europy Zachodniej. Do kraju wjechały z terenu Niemiec. Można byłoby sporządzić z nich 78 tysięcy porcji dilerskich o wadze 0,25 g. Biorąc pod uwagę, że cena jednej porcji waha się w granicach od 30 do 50 zł, czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to ponad 2,3 mln zł – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa NoOSG w Zielonej Górze. – Mężczyźni wieźli je zapakowane w 60-litrowe worki na śmieci, na siedzeniu w szoferce. Ich zatrzymanie było jednym z elementów szeroko zakrojonej akcji naszej jednostki. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy dalszych zatrzymań, dlatego śledczy nie ujawniają szczegółów dotyczących zatrzymania i zatrzymanych – dodaje.

EI

fot. NoOSG

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO