NewsREGIONWOLSZTYN

Wieści dla podróżujących wojewódzką 305. Dla jednych okażą się dobre, dla innych nie1 min na czytanie

News - Wieści dla podróżujących wojewódzką 305. Dla jednych okażą się dobre, dla innych nie - myregion

Wszystko wskazuje na to, że cała inwestycja obejmująca przebudowę DW 305 od przejazdu kolejowego przy Parowozowni Wolsztyn do granicy województwa wielkopolskiego zakończy się grubo przed terminem. Przebudowa pierwszego z trzech odcinków drogi rozpoczęła się w 2017 r i obejmowała trasę od Moch do granicy gminy Przemęt w kierunku Wijewa. Potężne utrudnienia w ruchu trwały dwa lata i zmęczyły mieszkańców gminy, którzy codziennie stali na wahadłach i w tworzących się tam korkach.

Na początku roku ruszyły prace na drugim odcinku od granicy gminy Przemęt do granicy województwa pod Lginiem i nadal daje się we znaki mieszkańcom, dla których jest to częsty kierunek podróży. Jak poinformował jednak zarządca drogi, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, remont drugiego odcinka zakończy się już jesienią przyszłego roku, a nie jak przewidywano wcześniej – w roku 2022. Jak mówią budowniczy DW-305 – to zasługa dobrej pogody i sprawnych podwykonawców.

Szybsze oddanie do użytku drugiego etapu wiąże się z przyspieszeniem terminu prac w kierunku Wolsztyna. Na tym odcinku remontowany będzie odcinek drogi od Moch do przejazdu kolejowego przy Parowozowni. Drogowcy ominą Wroniawy, gdzie nawierzchnia drogi nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dla jednych to dobre wiadomości, inni mniej się ucieszą z wcześniejszych utrudnień w ruchu w kierunku miasta, ale jeśli prace będą szły tak sprawnie, jak teraz, to niewykluczone, że przebudowa całości zakończy się nawet rok przed terminem.

EI

foto WZDW

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News