NewsNOWY TOMYŚL

Wiemy, co najbardziej denerwuje mieszkańców gminy. Urząd zlecił ankietę i publikuje wyniki1 min na czytanie

News - Wiemy, co najbardziej denerwuje mieszkańców gminy. Urząd zlecił ankietę i publikuje wyniki - myregion
DCIM100MEDIADJI_0573.JPG

Brak nowych inwestorów, którzy tworzyli by miejsca pracy, słaby dostęp do miejsc opieki nad osobami starszymi i niedostateczna aktywizacja seniorów, a także stan dróg i chodników. To jedne z najgorszej ocenianych działań nowotomyskiego samorządu, na które wskazało ponad 200 mieszkańców gminy. Podkreślali oni również, że słabo zagospodarowywana jest gminna przestrzeń i wskazywali, iż oferta spędzania wolnego czasu dla młodzieży jest niewystarczająca. Informowali ponadto ankieterów, że poprawy wymagana wspieranie uczniów z trudnościami w nauce. 

Badania przeprowadzono w formie online na grupie 210 osób. Zlecono je w celu poznania opinii mieszkańców dotyczących głównych aspektów życia w gminie. Wyniki ankiety opublikowano w Strategi Rozwoju Gminy Nowy Tomyśl na lata 2021 – 2030, do której mieszkańcy mogą wnosić uwagi od 28 lutego do 5 kwietnia, na formularzu dostępnym TUTAJ. 

Na drugim biegunie są działania gminy, które mieszkańcy ocenili pozytywnie. To m.in. działalność ośrodka pomocy, dostępność usług na terenie gminy, estetyka i funkcjonalność placów zabaw, poziom rozwoju sieci wodociągowej, poziom bazy gastronomicznej, jakość usług świadczonych przez instytucje kulturalne i jakość edukacji przedszkolnej. 

W strategii nakreślono cele strategiczne gminy na kolejne lata. Wymieniono m.in. dostępność komunikacyjną, rozwój gospodarczy oparty na tradycji, a także edukację społeczeństwa. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News