NewsNOWY TOMYŚLWIDEO

Wielki sukces wczorajszego koncertu! Dzięki niemu 7-latek otrzyma urządzenie do komunikacji!2 min na czytanie

News - Wielki sukces wczorajszego koncertu! Dzięki niemu 7-latek otrzyma urządzenie do komunikacji! - myregion

Wielkim sukcesem zakończył się wczorajszy koncert charytatywny organizowany przez Fundację Radość z Uśmiechu, Prywatne Ognisko Muzyczne w Nowym Tomyślu, przy wsparciu portalu myRegion i Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Celem koncertu było zebranie pieniędzy na specjalne urządzenie do komunikacji dla siedmioletniego Jamesa, mieszkańca Nowego Tomyśla. Relację z wydarzenia udostępniono ponad 800 razy. 

Chłopiec zmaga się z autyzmem, choruje na celakie i miastenię, czyli męczliwość mięśni. Potrzebne są pieniądze nie tylko na tzw. mówik, ale i na rehabilitację. Jak mówi mama chłopca, James w wieku dwóch lat w stanie krytycznym trafił do szpitala. Ważył zaledwie 12 kg. Wówczas, by go ratować, wprowadzono restrykcyjną dietę bez glutenu, nabiału i jaj. – Syna zaczął przybierać na wadze i rosnąć, ale rok później zdiagnozowano u niego autyzm – wspomina mama tłumacząc, że w wieku 15 miesięcy mowa Jamesa cofnęła się do tego stopnia, że do dziś chłopiec nie mówi. 

– Aktualnie syn uczęszcza na terapie, które w połowie opłacamy sami. Są to dla nas potężne kwoty. Tym bardziej, że potrzebne są też drogie leki i specjalna dieta, na której James musi być do końca życia. Ale James wszystko rozumie, a z nami porozumiewa się za pomocą gestów makatonu i obrazkowo. Jest bardzo kochanym, fajnym, mądrym i bystrym chłopcem – podkreśla mama.

ŁR

DANE DO PRZELEWU: Fundacja Radość z Uśmiechu, Santander Bank Polska

Numer konta: 36 1090 1388 0000 0001 4708 9304

Tytuł płatności: POMAGAM / JAMES CH

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News