GRODZISKNews

Wielki sukces strażaków. Zebrali złom i makulaturę z kilku gmin, by pomóc pani Małgorzacie3 min na czytanie

GRODZISK - Wielki sukces strażaków. Zebrali złom i makulaturę z kilku gmin, by pomóc pani Małgorzacie - myregion

Wielichowska OSP zorganizowała w sobotę akcję zbiórki złomu na terenie Moto-Stacji w Wielichowie. Środki pozyskane ze sprzedaży pomogą mieszkance gminy Małgorzacie Jankowiak w leczeniu onkologicznym.

Ochotnicy ze Straży Pożarnej zbiórkę ogłosili już 7 lutego. Partnerami przedsięwzięcia zostali: LOK Wielichowo, Rada Osiedla Miasta Wielichowo i Centrum Kultury w Wielichowie. 

Koordynatorzy akcji Zbysław Dodat, Mateusz Papierz i Dawid Szafrański zadbali o organizacje przedsięwzięcia. Plakaty z apelem do mieszkańców gminy były rozwieszone w całej gminie, przypominał o niej ksiądz w kościele i wpisy w internecie. Strażacy informowali, że mogą podjechać do osób, które osobiście nie mogą przywieźć złomu na miejsce zbiórki. 

Na apel licznie odpowiedzieli mieszkańcy, koordynacją telefoniczną zajmował się Mateusz Papierz. Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Druhowie własnym transportem przywozili złom na miejsce zbiórki. Byli w Nowym Tomyślu, Rakoniewicach i Grodzisku u osób, które oddawały im złom do samochodów.

– Już wcześniej postanowiliśmy dorzucić do zbiórki również makulaturę – mówi Zbysław Dodat. – W sumie zebraliśmy trzy duże kontenery złomu oraz kontener i przyczepę makulatury. Dodatkowo kilkanaście worków puszek i złomu aluminiowego – tłumaczy Zbysław Dodat. 

Wyjaśnia, że środki pozyskane ze sprzedaży trafią na konto fundacji, która wspomaga leczenie pani Małgorzaty Jankowiak. – Wszyscy znamy panią Małgorzatę z jej pracy w banku, pamiętamy jej życzliwość i uprzejmość i chcemy jej pomóc w walce z nowotworem – podkreśla Dodat. 

Strażacy mówią, że są bardzo zbudowani postawą mieszkańców gminy, którzy tak błyskawicznie i chętnie odpowiedzieli na ich apel. – Dziękujemy również osobom z innych gmin – dodaje Dawid Szafrański, przewodniczący Rady Osiedla Miasta Wielichowo. 

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK