NewsNOWY TOMYŚL

Wielki jubileusz OSP w Kuślinie. Była wspaniała impreza, będzie kolejna!6 min na czytanie

News - Wielki jubileusz OSP w Kuślinie. Była wspaniała impreza, będzie kolejna! - myregion

W niedzielę (4.07.) w Kuślinie lokalna jednostka OSP zorganizowała Rodzinny Piknik Strażacki. Przy dużej pomocy kuślińskiej biblioteki. Jak informują druhowie, piknik był kolejną częścią obchodów 75-lecia jednostki, którą założono w 1945 roku. I choć teoretycznie imprezy powinny odbywać się w ubiegłym roku, to na przeszkodzie stanął koronawirus. Niemniej w tym roku się udało, a atrakcji nie brakowało. I nie zabraknie. 

Jak mówią druhowie, pierwszym etapem obchodów była organizacja przejazdu wozów strażackich przez gminę, co zorganizowano na początku maja. Z kolei niedzielną imprezę poprzedzono konkursem plastycznym, na który wpłynęło aż 60 prac. To ogromny sukces! Strażacy podkreślają, że trudno było wybrać najlepszą, więc zdecydowano w końcu, że nagrodę otrzyma każdy. A ci, którzy nie mogli tego zrobić w niedzielę, mogą udać się do biblioteki. 

Na pikniku atrakcji nie brakowało. Były wesołe quizy, konkurencje sprawnościowe i te związane z wiedzą. Dla każdego przewidziano nagrody w postaci m.in. słodyczy. Pyszne placki, wata cukrowa, ale i kiełbasa, którą każdy mógł upiec na ognisku. Była też muzyka, a to za sprawą Konrada Dopierały. Nie brakło punktu pierwszej pomocy, której uczyła ratownik Magdalena Bilska, a także punktu pomiaru ciśnienia oraz saturacji krwi, gdzie chętnych badała pielęgniarka Marta Rosadzińska. Oczywiście największą atrakcją byli strażacy – ich sprzęt, samochody czy niezapowiedziany pokaz wodny z wozów bojowych. 

Atrakcją dla wielu mogła być też syrena, która zaskoczyła wszystkich już pod koniec imprezy. Jak podkreślają strażacy, nie była to żadna ustawka. – Dostaliśmy wezwanie do monitoringu przeciwpożarowego Pałacu Wąsowo i rzuciliśmy wszystko udając się dwoma zastępami.- tłumaczą druhowie. 

Kuślińska jednostka jest wdzięczna wszystkim, którzy pomogli przygotować piknik. A byli to: Natalia Jóźwiak, Mateusz Zawarty, Jarosław Leśniak, Patryk Kubiak, Marcin Górny, Remigiusz Kulawiak, Piotr Liszka, Marcin Piechowiak, Mariusz Przybylak i Jakub Czekała. W samych przygotowaniach do imprezy pomógł też prezes Mirosław Skrzypczak. – Dziękujemy także dwóm naszym adeptom – Wojtkowi Dziamskiemu i Kacprowi Tylkowskiemu, którzy byli z nami od początku do końca – mówią druhowie. 

Całość nie udałaby się bez damskiej części naszego komitetu organizacyjnego – Anity Górnej, Marii Czekały i Pameli Piechowiak, które otrzymały specjalne statuetki „Przyjaciel OSP Kuślin”. 

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia partnerów – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie, Urzędu Gminy w Kuślinie, NORDZUCKER Polska S. A., PHOENIX CONTACT Wielkopolska Sp. z o. o. oraz Piekarni – Cukierni Sowa Paweł Sobczak. Strażacy kierują także podziękowania do sponsorów. Byli to: Sklep „Cypisek” Nowy Tomyśl, Monika Artur Tylińscy, MIK Piosik Nowy Tomyśl, Jansowo Kuślin, Gościniec Halszka Kuślin, MAKAMIDO Wąsowo, Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp., osobom prywatnym – w tym paniom, które przygotowały pyszne placki – Marcie Gładziszewskiej, Kamili Kęsy i Pameli Piechowiak oraz tym wszystkim, którzy im w obsłudze stanowisk.

Dziękują również tym, którzy użyczyli namioty, ławki, stoliki, krzesła i wszystkie inne rzeczy, bez których nie udałoby się zorganizować Pikniku, a więc: OSP Wąsowo, OSP Wytomyśl, OSP Śliwno, OSP Michorzewko, OSP Bukowiec, Sołectwo Kuślin, Sołectwo Michorzewko, Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy, KP PSP w Nowym Tomyślu, a także osobom prywatnym.

Druhowie już dziś zapraszają na kolejną imprezę – 31 lipca. Wówczas na boisku Wielka Zabawa Taneczna z okazji 75-lecia OSP Kuślin. Muzykę serwować będzie aż czterech DJ-ów – będzie to niezapomniana noc! Całość zakończy wrześniowa wieczornica – podsumowująca 75-lecie OSP Kuślin. 

Jednocześnie strażacy przypominają, że pod adresem – https://zrzutka.pl/3zss3p – prowadzą zbiórkę na wymianę umundurowania w jednostce. Co chcą kupić? Mundury. Koszty spore, jednak jakość, ergonomia i bezpieczeństwo, jakie zapewnia ten sprzęt są nieporównywalne. – I zrobimy wszystko, by takie bezpieczeństwo naszym strażakom zapewnić. Pomożecie? – pytają druhowie. 

opr. ŁR

Źródło: OSP Kuślin

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News