REGION

Wielka Sobota bez święconki. Modlitwę błogosławieństwa należy odmówić w domu2 min na czytanie

REGION - Wielka Sobota bez święconki. Modlitwę błogosławieństwa należy odmówić w domu - myregion

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, księża informują, że tzw. święconka ma mieć charakter liturgii domowej. Modlitwę błogosławieństwa należy odmówić w niedzielę, przed śniadaniem wielkanocnym. Poszczególne parafie publikują jej treść. Skorzystaliśmy z tej dostępnej na stronie internetowej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu. 

Głowa rodziny zapala świecę (paschał rodzinny), stawia na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Następnie ktoś z uczestników odczytuje fragment Pisma Świętego Mt 6,31ab.32b-33Wysłuchajmy słów Ewangelii według Świętego Mateusza.

“Jezus Powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Głowa rodziny mówi:
“Niech radość i pokój, jakie płyną z usłyszanej wiadomości o zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, będą także naszym udziałem. Bądźmy w dzisiejszym świecie świadkami Tego, który jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Ogarnijmy myślą i sercem naszych bliskich, przyjaciół, świat cały i wołajmy wspólnie w tej modlitwie, której nauczył nas Pan Jezus”.

Wszyscy:
Ojcze nasz…

MODLITWA PRZED POSIŁKIEM

Głowa rodziny mówi:
“Na znak wzajemnej życzliwości i miłości jednoczącej nas przy wspólnym stole, podzielmy się jajkiem, które jest symbolem nowego życia.
Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba, Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz na wieki wieków.”

Wszyscy:
Amen

MODLITWA PO POSIŁKU

Głowa rodziny mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja!

Wszyscy:
Przy łamaniu chleba. Alleluja!

Głowa rodziny:
“Módlmy się.
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdzi nam go udzielił. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków”.

Wszyscy:
Amen.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION