GRODZISKNews

Wielka akcja grodziskich morsów. W pomoc Mai włączył się też burmistrz2 min na czytanie

GRODZISK - Wielka akcja grodziskich morsów. W pomoc Mai włączył się też burmistrz - myregion

Już w niedzielę (5.11.) Morsy z Dzikiej Plaży organizują w Kuźnicy dużą akcję charytatywną, na której będą zbierać pieniądze na leczenie Mai Tomczak, chorej na rdzeniowy zanik mieśni (SMA). Koszt leczenia terapią genową półtorarocznej dziewczynki wynosi 9,5 mln złotych. Całość kwoty nie została jeszcze zebrana, a leczenie można zastosować tylko w wypadku, gdy waga dziecka nie przekroczy 13 kg. Należy się spieszyć, dlatego kolejni ludzie dobrej woli angażują się, by pomóc chorej Mai. 

Swój udział zapowiedzieli sympatycy morsowania z wolsztyńskiego klubu Niagara oraz inni niezrzeszeni. Także wolontariusze z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych będą aktywnie działać w czasie mikołajkowego morsowania. Swoją pomoc potwierdził również Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wlkp. i także zapalony mors. Burmistrz pomoże poprowadzić licytacje atrakcyjnych bonów, hotelowego pobytu w górach czy cennych gadżetów. Na licytacje trafią również książki z serii o rosyjskiej mafii autorstwa Pauliny Jurgi, która tego dnia będzie przeżywała swój debiut w morsowaniu. Pisarka ostatnio dwukrotnie gościła w Grodzisku Wlkp. na wieczorach autorskich, spotykając się z czytelnikami i prezentując swoją twórczość. Akcję wpierają również Nadleśnictwo Grodzisk, KP PSP KPP Grodzisk, Jadłodajnia Ratuszowa i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rakoniewic.

– Otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych gadżetów, gier, zabawek, które będzie można licytować. W sprzedaży będzie rękodzieło, warsztaty dekorowania bombek i bicie rekordu na najdłuższy łańcuch na choinkę. Będzie dużo się działo, prosimy tylko o wsparcie naszej akcji, by pomóc Mai Tomczak i jej rodzicom w walce o zdrowie i życie dziecka – zachęca Łukasz Kaźmierczak, szef grodziskich morsów i koordynator akcji. Niedzielna akcja będzie trwała od godz.10 do 14. Szczegółowe informacje są dostępne na Facebooku pod wydarzeniem – Morsy charytatywnie dla Mai z SMA. Można kontaktować się również z Łukaszem Kaźmierczakiem, koordynatorem akcji pod nr tel. 882157530. A pomóc można klikając TUTAJ.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK