GRODZISKNewsWIDEO

Wielichowo tonie w kwiatach. Burmistrz: kocham je i lubię się nimi otaczać!2 min na czytanie

GRODZISK - Wielichowo tonie w kwiatach. Burmistrz: kocham je i lubię się nimi otaczać! - myregion

Bratki, begonie, petunie, pelargonie – kolorowe donice i rabaty widać na każdym kroku w Wielichowie. Klomby i duże donice na rynku, kwiaty w oknach ratusza, donice na specjalnych żelaznych ogrodzeniach, kolorowo przystrojone lampy. – Kocham kwiaty i lubię się nimi otaczać. Dlatego dbam o to, by nasze miasto również zyskiwało piękny wygląd dzięki kwiatom – mówi Honorata Kozłowska, burmistrz Wielichowa. 

Burmistrz tłumaczy, że co roku są dwa nasadzenia. Wiosenne, w którym sadzi się bratki i begonie od lokalnego producenta i letnie, gdy sadzone są pelargonie i inne kwiaty, które upiększają Wielichowo aż do jesieni. Według Honoraty Kozłowskiej tajemnicą pięknych kwiatów w mieście jest dobra pielęgnacja, którą wykonują pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zawsze ci sami panowie dbają o kwiaty. To osoby, które maja do nich serce i potrafią je pielęgnować. Wiedzą kiedy zastosować nawóz, kiedy podlać. – Może też do nich czule mówią – śmieje się Honorata Kozłowska dodając, że w czasie upałów kwiaty są podlewane codziennie, a przy innej pogodzie trzy razy w tygodniu.

Sadzonki są kupowane zawsze u tych samych producentów. Zawsze też te same osoby zajmują się pielęgnacją. To według burmistrz przepis na pięknie kwitnące klomby i donice w mieście, z których jest bardzo dumna. Co roku w Wielichowie zakwita ponad 3 tys. kwiatów. Miasto z roku na rok pięknieje i zyskuje więcej kwietnych miejsc. W tym roku doszły na rynku ogromne donice z kolorowymi kwiatami, których ilość urząd systematycznie powiększa. Okna ratusza także są ozdobione kwiatami, a na chodnikach stoją drewniane skrzynie z roślinnością. Wielichowo kwitnie i pachnie kolorowo i kwieciście.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK