NewsREGION

Większość atrakcji związanych z finałem WOŚP będzie w sieci. Znamy szczegóły2 min na czytanie

News - Większość atrakcji związanych z finałem WOŚP będzie w sieci. Znamy szczegóły - myregion

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który początkowo miał się odbyć 10 stycznia, został przeniesiony na 31 stycznia. Powodem jest wprowadzenie kwarantanny narodowej. Nikt jednak nie spodziewa się, że epidemia skończy się z końcem stycznia, dlatego tym razem wiele atrakcji związanych z finałem przeniesie się do Internetu.

Nowotomyski Ośrodek Kultury zachęca do nagrywania filmików. – Niestety nie uda nam się zorganizować tradycyjnego finału na sali, w którym co roku brało udział ok. 300 osób. Dlatego w ten sposób chcemy wszystkich zachęcić do udziału w imprezie – mówi Olga Słocińska, szefowa sztabu w NOK -u. Na nagraniu można grać, śpiewać, tańczyć, recytować. Można też przekazywać pozdrowienia. – Mamy informację, że w akcję chętnie zaangażują się szkoły i przedszkola. Będą to mogli zrobić po feriach, dlatego nagrania można nadsyłać do 22 stycznia – mówi Słocińska. Z nadesłanych materiałów pracownicy domu kultury przygotują koncert, który w kilku częściach będzie można zobaczyć w dniu finału na ich stronach. W przyszłym tygodniu ruszą licytacje na Allegro. – Wszystkie rozpoczną się od 1 zł, żeby dać ludziom szansę na zaangażowanie się – wyjaśnia Olga Słocińska. W dniu finału planowana jest też sprzedaż gadżetów w formie on – line.

W sztabie Wolsztyńskiego Domu Kultury o godz. 16 rozpocznie się internetowy koncert. Na scenie w WDK zagrają: I-rey, Mini Forte i Cantabile. Od godz. 18 rozpoczną się licytację, również tylko w sieci. W sztabie w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku prace nad szczegółami programu finału jeszcze trwają.

Obecnie WOŚP planuję, że w dniu finału na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Kwestujący dostaną w tym roku nie tylko tradycyjne serduszka i puszki. Będą też maseczki i płyny do dezynfekcji. W Wolsztynie są jeszcze miejsca dla wolontariuszy, można się zgłaszać. Sztaby zachęcają też do postawienia w zakładach pracy puszek stacjonarnych. W Nowym Tomyślu mają ich do rozdania 15, zgłosiło się już osiem firm. To m.in. przedszkola, salony fryzjerskie i restauracje.

Kwesta trwa już w Grodzisku w 9 miejscach. Sztaby mają też e – skarbonki, na które bezpiecznie można przekazać datek bez wychodzenia z domu. Wolontariusze zachęcają do przekazywania gadżetów, przedmiotów, bonów podarunkowych na licytację.

JP

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 • 0
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News