NewsNOWY TOMYŚL

Wiceburmistrz: Komendant straży nie jest szefem straży. Szefem jest burmistrz Hibner1 min na czytanie

News - Wiceburmistrz: Komendant straży nie jest szefem straży. Szefem jest burmistrz Hibner - myregion

Wiceburmistrz Adrianna Zielińska w odniesieniu do tekstu dotyczącego odejścia jednego z pracowników Straży Miejskiej zwraca uwagę, że użyto w nim nieprawidłowego sformułowania w stosunku do komendanta Arkadiusza Wieczorka. Wyjaśnijmy, iż podaliśmy, że jest on szefem straży, co w końcu wynika z tego, że jest komendantem. Wiceburmistrz ma jednak inne zdanie. 

– Straż Miejska znajduje się w strukturze urzędu, jest jednym z wydziałów. Podlega pod sekretarza gminy i burmistrza. Nie stanowi odrębnej jednostki. Dlatego komendant Straży nie jest szefem. Kieruje strażą jak naczelnik wydziałem. Szefem jest burmistrz – podkreśla Adrianna Zielińska.

Wiceburmistrz informuje ponadto, że strażników zawsze było czterech, a kilka lat temu doszła do nich strażniczka. I tym samym było ich pięcioro, a jedna osoba obsługiwała monitoring miejski. – Pracownik ten był już na emeryturze i dodatkowo został zatrudniony jako pracownik cywilny do obsługi monitoringu. Obecnie złożył pismo informujące, że z końcem tego roku odchodzi z pracy – tłumaczy wiceburmistrz Zielińska. Zaznacza również, że strażniczka złożyła prośbę o przeniesienie z dniem 1 września do Urzędu Stanu Cywilnego. – Na co pracodawca wyraził zgodę – mówi Adrianna Zielińska. 

Zastępczyni burmistrza dodaje, że jeden ze strażników odchodzi w styczniu na emeryturę. – Reasumując: jest czterech strażników i jeden pracownik cywilny. Od 1 stycznia zostanie trzech strażników miejskich – kończy Adrianna Zielińska. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News