NewsWOLSZTYN

Wiadomości nie przychodzą, a urząd płaci za obsługę systemu. Dlaczego?2 min na czytanie

News - Wiadomości nie przychodzą, a urząd płaci za obsługę systemu. Dlaczego? - myregion

Przed kilkoma laty gmina Wolsztyn uruchomiła system powiadamiania związany m.in. z wysyłką wiadomości SMS o możliwych załamaniach pogody. By otrzymywać informacje należało wysłać specjalną wiadomość pod podany numer. Na stronie internetowej ratusza widnieje informacja, że w bazie zarejestrowało się blisko 4 tys. użytkowników. Część z nich informuje jednak, że powiadomienia nie przychodzą. 

Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis tłumaczy, że system jest również dedykowany do komunikacji z radnymi i sołtysami. I podkreśla, że w ubiegłym roku wysłano 101 powiadomień, a obsługa platformy kosztowała 6,5 tys. zł. W odpowiedzi na głosy mieszkańców informuje też, że urząd ograniczył stałe komunikowanie o zmianach pogody, bo obecnie każdy smartfon posiada taką aplikację lub możliwość jej zainstalowania, a zwykle są to aplikacje bezpłatne. – O znacznym zagrożeniu informujemy natomiast w dziale aktualności i na Facebooku – zaznacza burmistrz, choć to nie pokrywa się z tym, co widnieje na stronie internetowej ratusza. 

Czytelnik zwraca uwagę, że nie tylko nie dostaje żadnych powiadomień SMS, ale i specjalna zakładka z komunikatami meteo na stronie urzędu od dłuższego czasu nie jest aktualizowana. Wskazuje, że ostatni komunikat opublikowano w lipcu 2020. I faktycznie, tak jest, tyle że od momentu, kiedy zwróciliśmy się do ratusza z prośbą o wyjaśnienia, urzędnicy postanowili najwyraźniej nadrobić zaległości. 

Tylko w ciągu sześciu dni, od piątego do dwunastego maja, ratusz opublikował trzy komunikaty. Pierwszy ostrzegający przed silnym wiatrem, drugi o spadku temperatury, a trzeci o burzy z gradem. Nie wiadomo jednak, czy nadrobiono zaległości z wysyłką wiadomości. Pewne jest tylko, że część mieszkańców dalej nie dostała informacji, które pokrywałyby się z komunikatami, które opublikowano na stronie urzędu. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News