NewsWOLSZTYN

We wtorek odpust w wolsztyńskiej farze. Proboszcz prosi o modlitwę w godzinie łaski1 min na czytanie

News - We wtorek odpust w wolsztyńskiej farze. Proboszcz prosi o modlitwę w godzinie łaski - myregion

Niepokalane Poczęcie Maryi to trzeci z czterech dogmatów maryjnych ogłoszonych bullą Ineffabillis Deus papieża Piusa IX z 1854 roku. W święto maryjne, a jednocześnie rocznicę ogłoszenia dogmatu, 8 grudnia, w wolsztyńskiej farze noszącej wezwanie Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej obchodzony jest odpust.

Polska jest obecnie jedynym krajem, w który tradycje odpustowe pozostają wciąż żywe, choć duchowe znaczenie samego odpustu jako darowania kary doczesnej po spełnieniu jasno określonych przez Kościół wymogów zatarło się i odpust coraz częściej kojarzony jest jedynie z festynową otoczką.

Nawiedzenie kościoła parafialnego w uroczystość jego tytułu to jednak – zgodnie z wiarą i tradycją katolicką szansa dla skruszonych grzeszników. W tym roku tym większa, że z powodu pandemii spowiedź bożonarodzeniowa będzie trudniejsza z uwagi na brak kapłanów, którzy co roku przybywali do fary z całego dekanatu, by wspomóc tutejszych księży.

Obchody liturgiczne ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi odbyły się już w niedzielę (6.12.). Adwent to jeden z nielicznych momentów w roku liturgicznym, gdy msze odpustowe mogą być odprawione w niedzielę poprzedzającą święto, ale proboszcz, ks. Sławomir Majchrzak, zachęca parafian do modlitwy jutro (8.12.) w „Godzinę łaski dla całego świata” czyli od godz. 12 do 13, będącej pamiątką objawienia Maryi w bazylice w Montechiari. Msze św. odbędą się o godz. 6.45 i 18. Ofiara przeznaczona zostanie na wsparcie ubogich kościołów.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News