WOLSZTYN

Wdowa po doktorze Witoldzie Koberskim prosi o datek na wolsztyński szpital zamiast wiązanki kwiatów na grobie2 min na czytanie

WOLSZTYN - Wdowa po doktorze Witoldzie Koberskim prosi o datek na wolsztyński szpital zamiast wiązanki kwiatów na grobie - myregion

W Wielką Sobotę (11.04.) odszedł Witold Koberski. Miał 70 lat. Od 40 lat był związany z wolsztyńskim szpitalem. Był również założycielem i aktywnym członkiem klubu Rotary. 

Cenionego chirurga na swojej stronie internetowej żegnają pracownicy lecznicy. – To był dobry człowiek i ofiarny lekarz, który dużą część życia spędził na dyżurach. Przez wiele lat niósł pomoc jeżdżąc w karetce pogotowia szczególnie w nagłych przypadkach – mówi obecny dyrektor szpitala Karol Mońko. Doktor Koberski, po uzyskaniu dyplomu na Akademii Medycznej we Wrocławiu w grudniu 1981 roku, rozpoczął pracę na oddziale chirurgi w szpitalu w Wolsztynie. W 1985 roku uzyskał pierwszy stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przez osiem lat był kierownikiem ówczesnego Oddziału Pomocy Doraźnej. Ostatnio ze względu na brak lekarzy pomagał w poradni chirurgicznej oraz w przychodni w Obrze. 

Poruszeni odejściem doktora są też koledzy i koleżanki z Rotary Club Wolsztyn, którego Witold Koberski był współzałożycielem. Przez kilkanaście kadencji był sekretarzem klubu, a swoje obowiązki pełnił sumiennie i wyjątkowo rzetelnie. Za swoją działalność został doceniony i odznaczony „Paul Harris Fellow” oraz „Paul Harris Fellow” z dwoma szafirami. – Witek był skromnym, ale bardzo cenionym i lubianym człowiekiem, człowiekiem przez duże „C”. – Witku, powiedzieć dziś, że będzie nam Ciebie brakowało, to nic nie powiedzieć. Pozostawiasz po sobie smutek i żal, ale też pustkę, której nie da się niczym wypełnić – piszą rotarianie. Ceniony lekarz i rotarianin zostanie pożegnany na cmentarzu w Obrze.

Gabriela Koberska, wdowa po doktorze, zorganizowała na serwisie pomagam.pl zrzutkę na wolsztyński szpital. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną pożegnanie cenionego doktora jest praktycznie niemożliwe. Wdowa zachęca więc do pozostania w domach, ale zamiast wiązanki złożonej na grobie prosi o wsparcie zbiórki. 

„Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, ale ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i brakiem możliwości pożegnania Witka na cmentarzu proszę o pozostanie w domach. Jako wyraz Waszego uznania i szacunku dla Witka, zamiast wiązanki złożonej na grobie, proszę o wsparcie zbiórki. Zebrana kwota będzie przeznaczona na potrzeby Wolsztyńskiego Szpitala, gdzie Witek spędził ponad połowę swojego życia, a który w aktualnej sytuacji potrzebuje naszego specjalnego wsparcia.”

Napisała Gabriela Kobierska. 

Link do zrzutki: https://pomagam.pl/witek_koberski?fbclid=IwAR33Yy4K-FLprneHnLsSHpJJpo1FparzfMRnw4oxixQKbvgJpcFCCj59V4c

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN