NewsWOLSZTYN

Wchodzą, robią awanturę i kradną. Pracownicy sklepów ostrzegają przed złodziejami, których szukają policjanci2 min na czytanie

News - Wchodzą, robią awanturę i kradną. Pracownicy sklepów ostrzegają przed złodziejami,   których szukają policjanci - myregion

Kilka dni temu do jednego ze sklepów przy ul. Poznańskiej w Wolsztynie wszedł mężczyzna z kobietą i kilkuletnim chłopczykiem na ręku. Z relacji ekspedientki wynika, że mieli około 30 lat i specyficzną ciemną urodę. – Prawdopodobnie byli to Romowie – mówi kobieta.

Mężczyzna miał około 170 centymetrów wzrostu, kobieta była trochę niższa. On zainteresował się drobną rzeczą z wystawy za 20 zł i postanowił ją kupić. Dał ekspedientce 200 zł, ale ta odparła, że nie ma jak wydać. Mężczyzna uparł się jednak, że chce coś kupić, więc kobieta wydała mu w końcu resztę w banknotach 50, 20 i 10 złotowych. Klient zaczął jednak pomstować, że drogo i nie chce ostatecznie nić kupować. Położył zwinięty plik pieniędzy na ladzie, a towarzysząca mu kobieta zaczęła zagadywać ekspedientkę. Najpierw ze sklepu wyszedł mężczyzna, a potem kobieta z dzieckiem. – Dopiero wtedy przeliczyłam pieniądze i okazało się, że brakuje 100 zł. Wybiegłam na ulicę, ale już ich nie było. Powiadomiłam policję – opowiada nam oszukana pracownica sklepu. 

Okazuje się, że kilka dni wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w sklepie przy ulicy Doktora Kocha w Wolsztynie. Okoliczności były bardzo podobne, jednak 23-letnia ekspedientka zauważyła, że kobieta wsuwa 100 zł do kieszeni i zabrała jej pieniądze z rąk. – Nie zgłosiłam tego na policję, bo w końcu nic się nie stało, ale warto, aby inni też uważali – mówi nam ekspedientka ze sklepu przy Kocha. 

W pierwszej ze spraw postępowanie prowadzi już wolsztyńska policja. Jej rzecznik, asp. sztab. Wojciech Adamczyk, podkreśla, że metoda, którą zastosowali złodzieje, jest znana funkcjonariuszom. Czy oszustów uda się odnaleźć? Trzeba poczekać na efekt działań policjantów.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News