NewsREGION

Wakacje z rolkami. Dwa miasta organizują cykliczne spotkania. Można się wyszaleć i poprawić kondycję1 min na czytanie

News - Wakacje z rolkami. Dwa miasta organizują cykliczne spotkania. Można się wyszaleć i poprawić kondycję - myregion

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To nie tylko korzyści zdrowotne. Jazda na rolkach jest doskonałą formą relaksu i sposobem na aktywne spędzanie czasu z rodziną i znajomymi.

Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia kondycję i zwiększa koordynację ruchową. Rolki są skuteczne w odchudzaniu. W czasie godzinnej jazdy można spalić 700 kalorii. Regularne treningi pozwalają na utratę kilogramów. W odróżnieniu od biegania, jazda na rolkach nie obciąża stawów. Wzmacnia za to serce i pozytywnie wpływa na cały układ krążenia. Dzięki temu mniej się męczymy i mamy więcej energii.

Na rolkach może jeździć każdy, niezależnie od wieku. Można na nich dotrzeć wszędzie tam gdzie prowadzą asfaltowe drogi i chodniki. Jeśli pogoda sprzyja można nawet zostawić samochód w domu i pojechać do pracy nawet na rolkach. Po dniu pełnym obowiązków, wyzwań i stresu jazda na rolkach to świetna forma relaksu.

W Grodzisku Wielkopolskim fani rolek mogą się spotykać w każdą środę, od godz. 17 do 19 na placu parkingowym przy orliku (ul. Chopina, Grodzisk Wielkopolski). Wstęp jest wolny. Trzeba ze sobą zabrać dobry humor. Uczestnicy obowiązkowo muszą używać kasków. Podobne zasady obowiązują w Nowym Tomyślu, gdzie spotkania odbywają się w każdy piątek na placu osiedlowym, na os. Stefana Batorego w godz. od 18 – 20.

Zajęcia są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu oraz Urząd Miejski w Grodzisku i Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News