NewsNOWY TOMYŚL

W Zbąszyniu i Lwówku będą nowi księża, którzy w sobotę zostali wyświęceni. Posługę zaczną pełnić w lipcu2 min na czytanie

News - W Zbąszyniu i Lwówku będą nowi księża, którzy w sobotę zostali wyświęceni. Posługę zaczną pełnić w lipcu - myregion

W poznańskiej katedrze wyświęconych zostało dziewięciu nowych księży. Dwóch z nich będzie wikariuszami w naszych parafiach. Jeden przyjedzie do Zbąszynia, do parafii pw. NMP Wniebowziętej, drugi do Lwówka, do parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. 

Święcenia odbyły się w sobotę (23.05.) w Poznaniu. Arcybiskup Stanisław Gądecki przypomniał w homilii m.in. „Listy pasterskie” św. Pawła Apostoła. Wymieniono tam, do czego powołani są kapłani oraz wskazano jakie predyspozycje i uzdolnienia powinni mieć ci, którym powierzono posługiwanie kapłańskie. – Znamienne jest to, że wraz z cechami dotyczącymi wiary i życia duchowego, Paweł apostoł wymieniono typowo ludzkie cechy: gościnność, trzeźwość, cierpliwość, łagodność, wiarygodność, dobroć serca. Są to podstawowe warunki każdej posługi. Bez tych predyspozycji do spotykania, poznawania i nawiązywania relacji z braćmi w sposób szczery i naznaczony szacunkiem nie można dawać prawdziwie radosnego i wiarygodnego świadectwa o Chrystusie i Jego Ewangelii. Nikt – mówi papież Franciszek – nie jest biskupem, prezbiterem czy diakonem, dlatego, że jest mądrzejszy, bardziej utalentowany i lepszy od innych, ale jedynie ze względu na dar miłości ofiarowany mu przez Boga w mocy Jego Ducha, dla dobra swojego ludu – mówił arcybiskup Stanisław Gądecki do nowo wyświęconych księży. 

Na zakończenie przywołał jeszcze słowa Jana Pawła II, które kierował wtedy do kapłanów Archidiecezji Poznańskiej. – Proszę, ażebyście zawsze byli godni tej czci, którą nas, kapłanów, obdarza sam Chrystus. Żebyście byli Mu bezgranicznie wdzięczni za dar kapłaństwa i żebyście tę wdzięczność spłacali całym swoim życiem. Niech to życie będzie błogosławione w duchu ośmiu błogosławieństw – to jest synteza powołania chrześcijańskiego, powołania ewangelicznego. Niech to życie będzie owocne tą szczególną owocnością, do jakiej powołani jesteście, rezygnując z życia rodzinnego, osobistego, po to, ażeby tym bardziej być dla wszystkich. Polecam was sercu Matki Kapłanów – zaznaczył na koniec arcybiskup.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News