GRODZISKNews

„W tęczy każdy może znaleźć swoje miejsce”. Pod takim hasłem zorganizowano piknik w Grodzisku5 min na czytanie

GRODZISK - „W tęczy każdy może znaleźć swoje miejsce”. Pod takim hasłem zorganizowano piknik w Grodzisku - myregion

W tęczy każdy może znaleźć swój kolor i swoje miejsce – pod takim hasłem wygłoszonym przez posłankę Katarzynę Ueberhan w sobotę (10.07) w Grodzisku odbył się jeden z wielu organizowanych w Wielkopolsce przez Młodą Lewicę pikników z mieszkańcami, pn. „Różni, ale równi”. Lewicowe stowarzyszenie młodzieżowe Młoda Lewica było też inicjatorem otwarcia biura poselskiego Katarzyny Ueberhan w Grodzisku, które zostało oficjalnie otwarte w obecności lokalnych przedstawicieli samorządowych również tego samego dnia. W spotkaniu udział wzięli udział Joanna Senyszyn, Katarzyny Ueberhan i Wiesław Szczepański. Ze strony samorządu grodziskiego obecni byli wiceburmistrz Marcin Brudło i przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego, Sebastian Skrzypczak.

– Biuro powstało w Grodzisku, by dać przestrzeń do wspólnego działania i spotkań środowisk lewicowych w Grodzisku – mówi Katarzyna Ueberhan, która planuje odwiedzać Grodzisk raz w miesiącu. Raz w tygodniu biuro będzie pełnić dyżur, wszystkie informacje będą dostępne na profilu na Facebooku.

Jak mówi Adam Boch, przedstawiciel Lewicy w Grodzisku Wielkopolskim, biuro będzie otwarte dla każdego i w każdej sprawie. – Jestem człowiekiem otwartym na rozmowę. Biuro Lewicy będzie tym miejscem, gdzie mieszkańcy i społecznicy będą mogli przychodzić w ważnych dla nich sprawach. Partie wchodzące w skład koalicji będą mieć swoje dyżury, więc różnorodność i współpraca będą zachowane. To cieszy. Zapraszam wszystkich do biura przy Starym Rynku 8 – podkreśla Adam Boch. 

Po otwarciu biura poselskiego w parku miejskich został zorganizowany piknik z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiadali zgromadzonej młodzieży o planach Lewicy, między innymi o połączenia partii Wiosny z Lewicą. Były poruszane kwestie łamania praw człowieka, nierówności płacowych ze względu na płeć, czy młody wiek. Mówiono o wykluczeniach związanych z orientacją seksualną , poruszano tematy braku wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.

– Dla Lewicy zawsze będzie ważne poszanowanie praw człowieka, likwidacja nierówności i wykluczeń, które dotykają Polki i Polaków na różnych poziomach – wyjaśnia Katarzyna Ueberhan, która mówiła zgromadzonym w parku osobom o swoim projekcie uchwały znoszącej tzw. lukę płacową czyli nierówności w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn, pracujących na tych samych stanowiskach. 

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, powiewały tęczowe flagi, częstowano pączkami i ciastem. W trakcie spotkania aktywiści Młodej Lewicy zbierali podpisy pod petycjami o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, którego działania oceniają bardzo negatywnie.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK