WOLSZTYN

W środku pandemii wymieniają rury, a mieszkańcom każą zamykać się w pokojach. Lokatorzy: To niedorzeczność!2 min na czytanie

WOLSZTYN - W środku pandemii wymieniają rury, a mieszkańcom każą zamykać się w pokojach. Lokatorzy: To niedorzeczność! - myregion

Mieszkanka ul. Garbarskiej w Wolsztynie jest zbulwersowana postępowaniem pracowników, którzy prowadzą prace remontowe w budynku, w którym mieszka. – Pracownicy spółdzielni mieszkaniowej dzwonią do zakładów pracy mieszkańców, by ci otworzyli im mieszkania. Mówią, że mamy się zamykać w jednym pokoju, póki nie skończą pracy, a pracownica sanepidu, która też tu podobno mieszka stwierdziła, że osobiście wyszła w tym czasie z mieszkania i czekała na ławce przed blokiem! To niedorzeczność! – mówi. – Pracownicy chodzą we dwóch od drzwi do drzwi, nie przestrzegając przy tym żadnych zaleceń związanych z Covidem, czyli bez maseczek i bez rękawiczek, a prezes nie widzi problemu – podkreśla.

– To nie są pracownicy spółdzielni, a firmy, która wygrała przetarg na te roboty. Ale skoro zdaniem mieszkańców nie stosują się do zasad bezpieczeństwa, to już w poniedziałek zaproszę jej szefów na rozmowę w tej sprawie – odpowiada prezes spółdzielni, Zdzisław Przymuszała. Spółdzielnia wymienia rury instalacji grzewczej. Remont był zaplanowany dużo wcześniej i jeszcze przed epidemią rozpoczął się na innym osiedlu. – Chcieliśmy przerwać i dokończyć w innym terminie, ale mieszkańcy się nie zgodzili – mówi szef spółdzielni, który zapewnia, że dotąd tylko jedna osoba zadzwoniła w sprawie remontu z pretensjami. – Na Garbarskiej są 202 mieszkania jesteśmy gdzieś około 170 i utknęliśmy. Właśnie na tym jednym mieszkaniu – dodaje.

Prezes zaznacza, że pracownicy, którzy wykonują remont powinni pracować z uwzględnieniem obostrzeń, jakie w na taką okoliczność przewidział Główny Inspektorat Sanitarny. Powinni nosić maseczki, mieć rękawiczki i płyn do dezynfekcji. – GIS dopuścił możliwość wykonywania tego rodzaju prac remontowych i to nie jest pomysł firmy, ani nasz, żeby domownicy na czas remontu przebywali w jednym z pomieszczeń i unikali bezpośredniego kontaktu z pracownikami. Takie jest zalecenie służb sanitarnych – wyjaśnia. – Nie ukrywam, że skoro zaczęliśmy, to chcielibyśmy skończyć ten remont przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, a ten zacznie się we wrześniu – dodaje.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN