GRODZISK

W spółdzielni zmiany w związku z koronawirusem, ale budowa nowego bloku niezagrożona1 min na czytanie

GRODZISK - W spółdzielni zmiany w związku z koronawirusem, ale budowa nowego bloku niezagrożona - myregion

Podczas epidemii koornawirusa niektóre instytucje są zamknięte. I możliwy jest z nimi kontakt wyłącznie online. Dla starszych osób jest to spore utrudnienie. Te problemy rozumieją w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodzisku Wielkopolskim.

– Wydzieliliśmy specjalną strefę obsługi klienta. Jeśli ktoś nie może albo nie chce załatwiać swoich spraw przez internet, może przyjść osobiście. Zostanie obsłużony przez naszego pracownika – tłumaczy prezes Grzegorz Pełko.

– Nasi pracownicy zostali przeszkoleni, żeby ograniczali kontakt z mieszkańcami do niezbędnego minimum. Wszyscy stosują środki ochrony osobistej i dezynfekcji. Prewencyjnie podzieleni są na dwie grupy, żeby uniknąć sytuacji, w której zarażeniu ulegliby wszyscy. W biurze także stosujemy system rotacyjny. Ale to nie przeszkadza w realizacji zadań – dodaje.

Podkreśla, że we wtorek (14.04.) po raz pierwszy komisja przetargowa, której przewodniczył wiceprezes Marcin Wojciechowski, dokonała otwarcia ofert w czasie transmisji online, żeby spełnić wymóg jawności.

Kolejną nowością będzie rezygnacja z zebrań chętnych do zakupu mieszkań. – Będziemy się kontaktowali z oczekującymi na podpisanie wstępnej umowy przez sieć – zaznacza.

– Co do inwestycji i budowy kolejnego budynku dla 32 rodzin, to nie ma tu zagrożenia. Prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z jedną z firm już przed epidemią. A teraz tylko dopinamy drobne szczegóły – chwali się prezes.

Obecnie Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wielkopolskim posiada 1230 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 63 000 mkw. Administruje dwoma osiedlami oraz kilkoma wspólnotami, w których żyje ponad 1/3 ludności miasta.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK