REGION

W powiatach grodziskim i nowotomyskim sanepid ukarał już mieszkańców na łączną kwotę 45 tysięcy złotych! W Wolsztynie jeszcze bez kar1 min na czytanie

REGION - W powiatach grodziskim i nowotomyskim sanepid ukarał już mieszkańców na łączną kwotę 45 tysięcy złotych! W Wolsztynie jeszcze bez kar - myregion

Za nieprzestrzeganie kwarantanny i obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa grozi mandat karny, ale również kara administracyjna od 5 tys. zł do nawet 30 tys. Do sanepidu o kare wnioskuje policja. Takie przepisy obowiązują od 1 kwietnia br. Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Grodzisku Wielkopolskim, Nowym Tomyślu i Wolsztynie są zobowiązane do ich nakładania.

– W Grodzisku Wielkopolskim, jak dotychczas, nałożyliśmy 6 kar administracyjnych po 5 tys. złotych każda za łamanie zasad kwarantanny i obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Kary te wymierzone zostały na podstawie notatek sporządzonych przez policję zgodnie z obowiązującym prawem – informuje Ryszard Ber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

– Policja najpierw ostrzega, potem napomina i poucza – komentuje sprawę Kamil Sikorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. – Dopiero, jeśli ktoś kompletnie nie bierze sobie do serca nakazów lub uporczywie z premedytacją je łamie, wtedy jesteśmy zmuszeni kierować sprawę do sądu lub sanepidu – dodaje komisarz Sikorski.

– Do 29 kwietnia na terenie powiatu nowotomyskiego nałożyliśmy trzy kary administracyjne na łączną sumę 15 tys. złotych za łamanie przepisów dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 – informuje Mirosława Łuczak-Bąbelek, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu. W wolsztynie nie nałożono jeszcze żadnej kary. Prowadzonych jest kilka postepowań. – W Wolsztynie mamy zdyscyplinowane społeczeństwo – stwierdza Lidia Kwinto, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie.

Od 4 maja hotele i miejsca noclegowe, centra i galerie handlowe zostaną otwarte, natomiast od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola. Ale nie zwalnia nas to z zachowania szczególniej ostrożności i przestrzegania zasad oraz zleceń.
RED
fot. Policja

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION