NewsNOWY TOMYŚL

W maju obchodził 25-lecie święceń, teraz odchodzi. To nie koniec zmian w lokalnych parafiach2 min na czytanie

News - W maju obchodził 25-lecie święceń, teraz odchodzi. To nie koniec zmian w lokalnych parafiach - myregion

Ks. Przemysław Danielczak nie będzie proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny i Wszystkich Świętych w Michorzewie – poinformowała Archidiecezja Poznańska. Dekretem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego od 1 września rozpocznie posługę w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Robakowie. 

Ks. Danielczak w tym w maju tego roku obchodził 25-lecie święceń kapłańskich. Miał Bogu za co dziękować, bo w ubiegłym roku walczył z koronawirusem. – Proszę o modlitwę za mnie i naszą parafialną rodzinę – zwracał się wówczas do wiernych. Na szczęście udało mu się pokonać chorobę. Teraz zastąpi go ks. Piotr Lidwin, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kostrzynie. To jednak nie koniec zmian w lokalnych parafiach. 

Od 25 sierpnia parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu ma nowego wikariusza. To ks. Jacek Macudziński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie. Zmiany nastąpiły także w nowotomyskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. Proboszcza ks. Tomasza Sobolewskiego zastąpił ks. Krzysztof Rajczak, dotychczasowy gospodarz parafii pw. Wszystkich Świętych w Otorowie. Ks. Tomasz Sobolewski został z kolei skierowany do Koziegłów, do parafii pw. św. Brata Alberta. 

Zmiany również w Grodzisku. Parafia pw. św. Jadwigi ma dwóch nowych wikariuszy – ks. Pawła Cyza i ks. Dariusza Dąbrowskiego. Pomagać będzie również ks. Mirosław Prasek. Zmienił się również proboszcz w parafii pw. św. Faustyny. Ks. Krzysztofa Makosza zastąpił ks. Piotr Przydrożny, który przyjechał z Kołaczkowic. 

Jedną z ostatnich zmian jest ta w Wielichowie, która zaskoczyła wiernych. Decyzją arcybiskupa posługę w wielichowskiej parafii przestał pełnić ks. Jarosław Trojan. Został przeniesiony do parafii w Buku. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News