NewsWOLSZTYN

W jego winę nie wierzyła rodzina i znajomi. 43-letni Mariusz nie żyje2 min na czytanie

News - W jego winę nie wierzyła rodzina i znajomi. 43-letni Mariusz nie żyje - myregion

– Prokurator Rejonowy w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa byłej partnerki przez 43-letniego Mariusza Ziółkowskiego – informował kilka dni temu Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. – W piątek (19.03.) w miejscowości Bojadła mężczyzna pod pretekstem odebrania swoich rzeczy przyjechał do domu kobiety i tam używając siły fizycznej zaciągnął ją do jednego z pomieszczeń gospodarczych usiłując pozbawić życia. Mężczyzna zbiegł pozostawiając na miejscu nieprzytomną kobietę. Trwają poszukiwania sprawcy – dodawał. 

Komunikat o poszukiwaniach podejrzanego wraz z rysopisem i zdjęciem zamieściła na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. Został również opublikowany w lokalnych mediach. Samochód mężczyzny odnaleziono w sobotę (20.03.) w lesie obok Lubięcina, w powiecie nowosolskim. To 12,5 km od miejsca zdarzenia, gdyby podejrzany jechał drogą wojewódzką 278 albo 26 km lokalnymi drogami przez Pyrnik i Buczków. Kamera nagrała Mariusza w miejscowym sklepie, gdzie kupił butelkę wódki. Musiał potem wrócić do auta, bo butelka z resztką alkoholu została w nim znaleziona podczas przeszukania. Zdaniem krewnego, poszukiwany nie miał problemów z alkoholem. 

– Grzeczny, uprzejmy, porządny – mówił nam kilka dni temu jego kolega. – Znałem Mariusza w dzieciństwie. Chodziliśmy razem do podstawówki w Kargowej. Pochodził ze Starego Jaromierza, z normalnej, porządnej rodziny. Ma rodzeństwo, jest spokojnym i rzetelnym człowiekiem. To co miałoby się wydarzyć w Bojadłach jest do niego zupełnie niepodobne – podkreślał. W takie zachowanie mężczyzny nie wierzyła też rodzina. Jak powiedział brat poszukiwanego, mężczyzna prowadził własny biznes w branży budowlanej. Rodzina próbowała się z nim skontaktować od kilku dni. Jego telefon był włączony, ale mężczyzna nie odbierał połączeń. Jego partnerki nie znali.

Nieoficjalnie wiadomo, że młoda kobieta była partnerką 43-latka od co najmniej od kilku miesięcy, a ostatnio mieli się rozstać. Mężczyzna wynajmował mieszkanie w Kopanicy, w którym para mieszkała razem. Według właściciela budynku, nie stwarzali problemów. Ciało mężczyzny znaleziono dziś w Wilczu (pow. wolsztyński). 

EI, JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News