NewsREGION

W innym terminie, ale pobiegną. Gdzie można wystartować w biegu Tropem Wilczym?2 min na czytanie

News - W innym terminie, ale pobiegną. Gdzie można wystartować w biegu Tropem Wilczym? - myregion

Bieg Tropem Wilczym od 2015 roku ma charakter ogólnopolski i odbywa się równolegle w dziesiątkach miast w całym kraju, również u nas. Imprezę tradycyjnie organizowano 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Niestety w tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych organizacja wydarzenia w marcu nie była możliwa. Kolejny termin – 1 maja, również nie wypalił. Organizatorzy nie zrezygnowali i szykują się do biegu 15 sierpnia. W naszym regionie Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Zbąszyniu/Łomnicy, Wolsztynie i Wielichowie. Jednak nie wszędzie w tradycyjnej formie.

W Zbąszyniu/Łomnicy nie będzie w tym roku wspólnego biegu. Grupa organizatorów, z powodu wakacji, będzie nie kompletna. – Nie będzie rejestracji internetowej. Zaprosimy chętnych na plaże w Zbąszyniu, gdzie rozdamy pakiety startowe – mówi Damian Gaweł, przedstawiciel lokalnego organizatora. Wyjaśnia, że nie będzie wspólnego biegu. Chętni będą mogli sami tego dnia wyruszyć np. wokół Jeziora Zbąszyńskiego lub w dowolnym terminie umówić się ze znajomymi na dowolnej trasie. W pakietach startowych będą medale, koszulki i gadżety. Ich ilość jest ograniczona – ok. 120. Nie jest jeszcze znany dokładny termin spotkania z biegaczami. Może to być niedziela (15.08.) lub sobota (14.08.). Pewne jest, że podczas akcji będą zbierane datki na leczenie Mai ze Zbąszynia, u której lekarze stwierdzili SMA.

Tradycyjny bieg odbędzie się w Wielichowie. Tutaj przygotowano ok. 270 pakietów. – Zazwyczaj ich brakowało, ale tym razem termin biegu przypada w wakacje i część uczestników jest na urlopach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – mówi Aleksandra Michalska, organizatorka z Wielichowa. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.

W niedziele (15.08.) o godz. 11.45 wspólna rozgrzewka z Magdaleną Śledź. O godz. 12 uroczyste otwarcie biegu. O 12.10 start kategorii wilczęta, czyli biegu dla dzieci. O 12.15 start biegu oraz marszu nordic walking Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów. To odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek, wspólny dla wszystkich miast. O godz. 12.20 start biegu na 8 kilometrów. Uroczyste zakończenie i wręczenie pucharów jest planowane o godz. 14.10. Tego dnia popołudniu w Wielichowie zaplanowano mnóstwo atrakcji w ramach Święta Pieczarki.

Organizatorzy w Wolsztynie przekładają wydarzenie na wrzesień. Szczegóły będą znane na początku sierpnia.

JP

Foto: 9 Grunwaldzka Drużyna Harcerska Buki im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie, pierwsza edycja w 2015 roku

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News