NewsREGION

W Grodzisku komplet, w Wolsztynie jeszcze nie. WOŚP czeka na wolontariuszy1 min na czytanie

News - W Grodzisku komplet, w Wolsztynie jeszcze nie. WOŚP czeka na wolontariuszy - myregion

Powoli zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 edycja imprezy odbędzie się 30 stycznia, ale właśnie teraz kończy się nabór wolontariuszy. W sztabie przy Wolsztyńskim Domu Kultury są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Pozostało kilka dni na zgłoszenia. W sztabie w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim lista jest już pełna. Na ulice miasta wyjdzie ok. 50 wolontariuszy. W 20 miejscach staną też puszki stacjonarne, to m.in. sklepy i zakłady pracy.

Wolontariuszem można zostać bez wychodzenia z domu. Wystarczy zarejestrować się na stronie iwolontarusz.wosp.org.pl. Trzeba podać swoje dane i przesłać zdjęcie o odpowiednich parametrach. W kolejnym kroku trzeba wysłać mejla do domu kultury na adres wosp@domkulturywolsztyn.pl. Po dołączeniu do sztabu wolontariusz dostanie specjalny numer, który trzeba wpisać, żeby zakończyć rejestrację.

W tym roku wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych. Sztaby w obawie przed rozwojem pandemii i wprowadzeniem kolejnych ograniczeń powoli planują atrakcje na finał. Wszyscy chcieliby w tym roku prowadzić licytacje stacjonarnie i zaprosić na koncerty. Zobaczymy jednak na ile pozwoli pandemia koronawirsua.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News