NewsNOWY TOMYŚL

W gminie Kuślin stanie 12 turbin wiatrowych. Być może jeszcze w tym roku1 min na czytanie

News - W gminie Kuślin stanie 12 turbin wiatrowych. Być może jeszcze w tym roku - myregion

Być może jeszcze w tym roku w Śliwnie i Turkowie stanie 12 turbin wiatrowych. Prace już ruszyły, obecnie przygotowywane są fundamenty. Jak mówi wójt Kuślina Mieczysław Skrzypczak, inwestycja była odwlekana od lat. Ruszyła, bo z jej realizacji wycofał się pierwotny inwestor, a w jego miejsce wszedł kolejny. 

Wójt tłumaczy, że przez lata na przeszkodzie stawały m.in. zmieniające się przepisy. Były też protesty mieszkańców. Włodarz podkreśla jednak, że obecnie nie otrzymuje sygnałów, by ktoś sprzeciwiał się ogromnym turbinom. W ocenie Skrzypczaka gmina zyska na inwestycji. – Nie chcę dziś mówić o kwotach, ale pewne jest, że zwiększą się wpływy z podatków – mówi wójt. Zaznacza, z inwestorem podpisano również porozumienie dotyczące dróg. – Mają być wzmocnione i naprawione w razie zniszczeń – zapewnia włodarz. Nawiązuje tym samym do słów radnego powiatowego Sylwestra Kamyszka, który na ostatniej sesji w starostwie poruszył kwestię traktów, które w trakcie trwania inwestycji będą obciążane. – Mamy podpisane porozumienie, więc jeżeli ktoś ma obawy, zapraszam do urzędu – odpowiada wójt Kuślina. 

Inwestycja w Kuślinie to kolejna tego rodzaju w regionie. Jeszcze w tym roku 15 turbin wiatrowych stanie w gminie Kamieniec. Z inwestycji cieszy się wójt Piotr Halasz. – Podatki od tej inwestycji będą stanowiły dla naszej gminy znaczny zastrzyk finansowy. Dodatkowo przy powstanie ponad 7 km dróg i tym samym zmieni się infrastruktura wokół terenu, na którym staną turbiny – zauważa wójt Kamieńca. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News