Artykuł informacyjny

W fotowoltaikę trzeba inwestować bezpiecznie i oszczędnie. Jak to zrobić? Kto może pomóc?2 min na czytanie

Artykuł informacyjny - W fotowoltaikę trzeba inwestować bezpiecznie i oszczędnie. Jak to zrobić? Kto może pomóc? - myregion

Boom na fotowoltaikę trwa. Na rynku przybywa firm i dostawców, jednak jakość usług często nie nadąża za popytem. Jak wybrać dobrze, jak uniknąć pułapek i egzekwować swoje prawa – wszystkie problemy pomoże rozwiązać Program Ochrony Prosumenta.

Prosumentem jest każdy, kto zainstalował w odnawialne źródła energii, dzięki czemu jest równocześnie konsumentem i producentem zielonej energii. Albo taką inwestycję planuje. To dla nich powstał Program Ochrony Prosumenta. Celem programu jest pomoc i wsparcie na każdym etapie inwestycji, by zwiększyć bezpieczeństwo zawartej umowy, z dogodnymi warunkami i gwarancji, uzyskać komponenty wysokiej jakości, w korzystnej cenie od rzetelnego wykonawcy. A także ochrona prosumenta przed nieuczciwymi praktykami firm i zawyżonymi cenami.

W twoim interesie

To program dla konsumentów, którzy już posiadają instalacje fotowoltaiczne, które nie spełniają ich oczekiwań. – Często okazuje się, że instalacja nie działa prawidłowo albo nie daje tyle mocy, ile powinna, są usterki czy awarie, a instalator twierdzi, że tak musi być – wymienia Sylwester Maron, naczelny konsultant Programu Ochrony Prosumenta. Te osoby w tej nowej branży nie mają wsparcia, żeby wyegzekwować od instalatora naprawy źle wykonanej instalacji. – W tym oferujemy wsparcie – dodaje. Z kompleksowego doradztwa mogą też skorzystać osoby, które dopiero planują zainwestować w ogniwa fotowoltaiczne. POP oferuje im pakiet usług, na początek zarekomenduje im pewną i sprawdzoną firmę. Ta pomoc może uchronić przed popełnieniem błędu.

– Zaczynając działalność półtora roku temu jako firma fotowoltaiczna byliśmy 50 firmą w Polsce. Teraz tych firm jest 42 tysiące, a na samym Ceneo są zarejestrowane 22 tysiące firm. Tak ta branża eksplodowała – mówi Sylwester Maron, który na fotowoltaice zna się jak mało kto. Przestrzega przed pochopnym wyborem nieuczciwego wykonawcy swojej inwestycji.

W dobre ręce

Powstające jak grzyby po deszczu firmy potrzebowały fachowców, których na rynku pracy brakowało. – Nie było tylu monterów elektryków i w wielu firmach pracują osoby po dwutygodniowym przeszkoleniu, które co prawda mają uprawnienia, ale to na przykład kierowcy, taksówkarze – Sylwester Maron uprzedza, jakich „fachowców” możemy pochopnie wybrać. – W wielu firmach brakuje tej jakości, my to widzimy po ilości reklamacji, które do nas spływają, gdy instalacje nie działają – dodaje. Aby przestrzec klientów przed większością nierzetelnych firm program oferuje te wypróbowane, które używają markowych komponentów z realnym okresem gwarancji i profesjonalnym montażem. – Decydujący się na nasz pakiet usług otrzymują sprawdzoną firmę i pewność, że ich instalacja będzie działała – przypomina, że fotowoltaika to inwestycja, a inwestycja wymaga konsultacji z niezależnym partnerem, a takim jest Program Ochrony Prosumenta. Do dyspozycji są tacy specjaliści, jak rzecznik praw konsumenta, mediator, radca prawny, audytor, rzeczoznawca i biegły sądowy.

PROGRAM OCHRONY KOSUMENTA Zadzwoń: 535597899 Napisz: biuro@programochronyprosumenta.pl. Dowiedz się więcej: www.programochronyprosumenta.pl

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne