WOLSZTYN

Urzędy zamknięte dla mieszkańców, teraz trzeba dzwonić, żeby się umówić2 min na czytanie

WOLSZTYN - Urzędy zamknięte dla mieszkańców, teraz trzeba dzwonić, żeby się umówić - myregion

W ratuszu do minimum ograniczono sprawy załatwiane osobiście. Będzie to możliwe wyjątkowo, tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym bądź mailowym z dyżurującym pracownikiem danego wydziału. Wszystkie pisma kierowane do burmistrza należy składać wyłącznie drogą elektroniczną (um@wolsztyn.pl) lub na adres mailowy wydziału, którego sprawa dotyczy. W przypadkach szczególnych istnieje możliwość złożenia pisma osobiście w Biurze Obsługi Klienta. Decyzje, bądź inne ważne dokumenty, m.in. dowody osobiste, będzie można odebrać osobiście w Biurze Obsługi Klienta, po wcześniejszym ustaleniu daty i godziny z wydziałem, w którym sprawa była załatwiana.

Takie restrykcje obowiązują już w starostwie powiatowym, gdzie wszystkie pisma kierowane do poszczególnych wydziałów należy przesyłać na adres sekretariat@powiatwolsztyn.pl. W szczególnych przypadkach, podobnie jak w ratuszu, istnieje możliwość złożenia dokumentów w biurze interesanta. Po wcześniejszym umówieniu się. Taka sama sytuacja dotyczy urzędu gminy w Przemęcie, który restrykcje wprowadził już 17 marca oraz urzędów w Rakoniewicach czy w Siedlcu. – Załatwiamy tylko niezbędne sprawy i apelujemy, aby nie przychodzić do urzędu. Działamy w ograniczonym składzie, bo część pracowników korzysta z opieki nad dzieckiem – informuje Katarzyna Łuczak z urzędu w Siedlcu.

Pracę w znacznym stopniu wstrzymał również wolsztyński sąd. Do końca kwietnia zawieszono większość rozpraw, a odbywają się tylko te, które nie mogą czekać. To na przykład posiedzenia dotyczące tymczasowego aresztowania. Urszula Rawecka z sekretariatu sądu informuje, że osoby wezwane do stawiennictwa powinny skontaktować się z sądem, bo nie wykluczone, że ich rozpraw nie zawieszono. Można dzwonić pod nr 68 420 23 13. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN