NewsREGION

Urzędniczka świadomie zarażała Covidem? Burmistrz zaskoczony, a prokurator oskarża2 min na czytanie

News - Urzędniczka świadomie zarażała Covidem? Burmistrz zaskoczony, a prokurator oskarża - myregion

Burmistrz jest zaskoczony, a do sytuacji doszło tuż obok nas – w Sławie. W miejscowości zawrzało. Niecodziennie się zdarza, by policja zatrzymała urzędnika podczas pracy w najważniejszym urzędzie. Doprowadzenie kobiety do prokuratury potwierdził Prokurator Rejonowy we Wschowie Artur Dryjas. Przedstawiono jej zarzut z art. 165 par. 1 pkt 1 KK, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne, to jest szerzenie się choroby zakaźnej Covid-19. – W ten sposób, że posiadając objawy tej choroby i wiedząc, że jest zakażona, stawiła się w pracy nie poddając się kwarantannie – podał prokurator.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o kierowniczkę jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Sławie. Po doprowadzeniu do wschowskiej prokuratury wysłuchała zarzutu i złożyła wyjaśnienia, po czym została zwolniona. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 66-latki środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Postawiony jej zarzut dotyczy zdarzenia z marca 2021 r. jest zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła nie komentuje zajścia. – Nie mam nic do powiedzenia, to prokuratura prowadzi postępowanie nie burmistrz. Jestem tak samo zaskoczony, jak większość pracowników. Myślę, że prokuratura wyjaśni sprawę w całej rozciągłości – ucina temat pytany dwa dni po zatrzymaniu swojej podwładnej.

O sprawie zrobiło się głośno w lipcu, kiedy było podejrzenie, że urzędniczka chora na Covid-19 chodziła do pracy i było prawdopodobne, że może za to dostać zarzuty prokuratorskie. Wówczas zawiadomienie złożyła anonimowa osoba. – Dotyczy ono kobiety, która chodziła do urzędu do pracy, mimo że stwierdzono u niej pozytywny wynik. Mogę potwierdzić, że są osoby, które prawdopodobnie się od niej zaraziły – mówił wtedy prokurator Artur Dryjas. 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News