GRODZISKNews

Urząd planuje modernizację basenów. Wstępny kosztorys zakłada, że może ona pochłonąć 4 mln zł2 min na czytanie

GRODZISK - Urząd planuje modernizację basenów. Wstępny kosztorys zakłada, że może ona pochłonąć 4 mln zł - myregion

Dwa lata temu kompleks odkrytych basenów w Grodzisku Wielkopolskim został zamknięty. Jak przyznaje burmistrz Piotr Hojan, mimo tego, że obiekt wybudowano w latach 80., nie przeszedł dotychczas kompleksowego remontu. – Niecki były nieszczelne i wyciekała z nich woda. System filtrowania wody też był już archaiczny i część wody wyciekała do kanalizacji. Musieliśmy często ją dopompowywać, a to powodowało, że była zimna. Obiekt w takim stanie był niebezpieczny dla użytkowników i musieliśmy podjąć decyzję o jego zamknięciu – tłumaczy burmistrz Grodziska. 

Piotr Hojan przyznaje, że docierają do niego głosy, że basen jest potrzebny i warto go zmodernizować. W pobliżu znajduje się osiedle Wojska Polskiego, na którym mieszka około 5 tys. osób. – Rodzice nie mają ogródków, żeby postawić baseny. Dlatego myśląc o modernizacji postanowiliśmy postawić na rekreację. Jestem przekonany, że wcześniej też nikt kto tutaj przychodził nie robił tego, żeby trenować. Nasi mieszkańcy jeździli i jeżdżą do Wolsztyna lub Kościana – mówi burmistrz.

Koncepcja modernizacji dotyczy tylko miejsca, gdzie obecnie znajduje się największy basen. Miał by tam powstać basen z czterema torami, z czego dwa przeznaczone do pływania bardziej sportowego, a reszta do zabawy. Do tego kącik do rekreacji np. z biczami wodnymi i jacuzzi. W miejscu basenu w kształcie muszelki burmistrz planuje tradycyjny suchy plac zabaw, ale ani koncepcja, ani kosztorys tego nie obejmują. Z kolei pomysłu na średni basen na razie nie ma. Przy zmodernizowanym obiekcie ma jeszcze powstać stacja pomp i filtrów. Każdy z basenów ma mieć osobną instalacje do obiegu wody. Do tego zaplecze sanitarne i techniczne. Koncepcja zakłada jeszcze remont parkingu przy ulicy Zbąszyńskiej.

Wstępny kosztorys zakłada, że inwestycja ma kosztować 4 mln zł netto. – Zaznaczam, że to szacunkowa kwota i koszt inwestycji może się różnić nawet o kilkaset tysięcy złotych – mówi Piotr Hojan. W przyszłym roku planuje przygotować projekt techniczny i kosztorys. – Potem będziemy podejmować kolejne decyzje w tej sprawie. Na tę chwilę nie umiem powiedzieć, kiedy inwestycja mogłaby się rozpocząć – przyznaje burmistrz. 

JP

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK