FOTONewsWOLSZTYN

Uroczyste przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Odczytano list papieża Franciszka6 min na czytanie

FOTO - Uroczyste przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Odczytano list papieża Franciszka - myregion

– Powiedz swojemu Synowi, że mimo naszych słabości czekamy Matko twojej rady — mówił na przywitanie kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej proboszcz parafii we Wroniawach i Solcu Nowym. 

Z powodu pandemii nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej w połowie marca zostało przerwane. Wizerunek został przewieziony do klasztoru sióstr klarysek w Pniewach. Obraz Jasnogórski wrócił na szlak wczoraj (1.09.). W uroczystościach w Mochach wziął udział abp Stanisław Gądecki. Dzisiaj (2.09.) obraz przyjechał do Wroniaw, jutro (3.09.) zostanie przewieziony do Kębłowa. 

Mieszkańcy Wroniaw odebrali obraz od wiernych z Moch, a następnie w procesji przeszli ulicami miejscowości do kościoła. Ksiądz kanonik Sławomir Majchrzak odczytał list Papieża Franciszka do wiernych Archidiecezji Poznańskiej. – Weź nas za rękę Maryjo. Trzymając się Ciebie pokonamy najtrudniejsze zakręty historii. Zgromadź nas razem pod swym płaszczem w czułości prawdziwej miłości – czytał proboszcz wolsztyńskiej fary. Zaznaczał, iż w liście papież życzy, by peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski była dla wszystkich czasem duchowej odnowy i umocnienia w wierze, przezwyciężenia smutku i trosk oraz okazją do wzajemnego pojednania. 

Maryję powitał ksiądz proboszcz parafii we Wroniawach i Solcu Nowym ks. Sławomir Ratajczak. – Prosimy Cię Maryjo powiedz swojemu synowi o naszym życiu. Dla ciebie przystroiliśmy całą naszą jedną i drugą parafię. Przystroiliśmy jedną i drugą świątynie. Przygotowaliśmy także nasze serca poprzez modlitwy. Dałaś nam Maryjo więcej czasu. Mogliśmy je podjąć po raz drugi. W czasie nawiedzenia pragniemy być przy tobie Matko. Od ciebie chcemy uczyć się dobrego życia – mówił proboszcz Ratajczak. 

Ikona będzie we Wroniawach i Solcu Nowym do jutra. Szczegółowy program nawiedzenia dostępny jest TUTAJ.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO