NewsNOWY TOMYŚL

Umowa podpisana. Powiat nowotomyski otrzyma ponad 6 mln zł na doposażenie trzech szkół2 min na czytanie

News - Umowa podpisana. Powiat nowotomyski otrzyma ponad 6 mln zł na doposażenie trzech szkół - myregion

Trzy szkoły w powiecie nowotomyskim zyskają nowoczesne wyposażenie swoich pracowni. Przed chwilą starosta Andrzej Wilkoński i Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak złożyli stosowne podpisy na dokumentach. Jak podkreślił marszałek, w całym województwie wsparcie otrzyma 20 beneficjentów na kwotę 206 mln zł. – Z pewnością powiat nowotomyski zajmuje wysoką lokatę w zakresie infrastruktury kształcenia zawodowego – zaznacza marszałek. Dodaje, że wsparcie dla szkół jest kluczowe dla Wielkopolski. – To region, który się rozwija i chce podążać za naturalnym nurtem gospodarki, który wymaga wykwalifikowanej kadry, również na poziomie technikum. Proces kształcenia musi być oparty na nowoczesnych technologiach. Tak, aby oprócz wiedzy teoretycznej absolwenci mieli wykształcenie praktyczne – mówi Marek Woźniak. 

Jak wyjaśnia tymczasem starosta Andrzej Wilkoński, powiat nowotomyski to region, który od lat cechuje się niskim poziomem bezrobocia. Zaznacza, że widać też, że występują problemy z pozyskaniem ludzi do pracy. – Dlatego my, jeżeli chodzi o nabory do naszych szkół, staramy się prowadzić taką politykę, by jak najwięcej osób trafiało bezpośrednio do produkcji i usług. Stad program, który realizuje urząd marszałkowski, wpisuje się w nasze potrzeby – podkreśla starosta nowotomyski. 

Projekt obejmuje dwie szkoły w Nowym Tomyślu – ZS nr 1 i ZS nr 2 oraz zespół szkół i centrum kształcenia w Trzciance. Prace warte łącznie ponad 7 mln zł (15 proc. kwoty wyłoży z własnych środków powiat nowotomyski) obejmąm.in. przebudowę części budynku użytkowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu na cele kształcenia zawodowego oraz zakup wyposażenia pracowni mechanicznych, informatycznych i ekonomicznych. Zespół Szkół nr 2 zakupi wyposażenie pracowni zawodów mechatronik i technik reklamy, a ZSRCKU w Trzciance – pracowni i warsztatów szkolnych dla zawodów: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych. Obecnie w wymienionych wyżej placówkach uczy się 2212 uczniów. Sale mają być gotowe do sierpnia przyszłego roku. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News