NewsWOLSZTYN

Ułamek sekundy od tragedii. Kierowca wjechał na przejście na czerwonym świetle1 min na czytanie

News - Ułamek sekundy od tragedii. Kierowca wjechał na przejście na czerwonym świetle - myregion

Zdarzenie w trakcie którego kierujący samochodem wjechał na przejście dla pieszych mimo czerwonego światła miało miejsce w grudniu, a kilka dni temu Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło 19 grudnia w Chobienicach (gm. Siedlec) na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci ustalili, że tego dnia ok. godz. 16 kierujący samochodem hyunday tucson 60-letni mieszkaniec gminy Babimost pomimo nadawanego dla jego kierunku jazdy sygnału czerwonego wjechał na oznakowane przejście, nie ustępując pierwszeństwa czworgu pieszym. Tylko dzięki niezwykłemu szczęściu i refleksowi kobiety, która w ostatniej chwili powstrzymała idące przed nią dziecko oraz temu, że kierujący odbił kierownicą w lewo i ominął pieszych zawdzięczać można, że nie doszło do tragedii.

Po zajściu kierujący samochodem mężczyzna odjechał. Po numerze rejestracyjnym możliwe było jego zidentyfikowanie. Kara z jaką musi się liczyć to grzywna do 5 tys. złotych. Sąd może zadecydować także o zatrzymaniu mężczyźnie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News