NewsWOLSZTYN

Udany turniej dla zawodniczek Gromu. Zostały wicemistrzyniami Wielkopolski2 min na czytanie

News - Udany turniej dla zawodniczek Gromu. Zostały wicemistrzyniami Wielkopolski - myregion

Miniony weekend był bardzo udany dla zawodniczek wolsztyńskiego klubu. W sobotę (21.11.), w hali uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbywał się turniej finałowy Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim. 

Podopieczne Patryka Jóźwiaka zajęły drugie miejsce, tym samym zostały wicemistrzyniami Wielkopolski. Do pełni szczęścia zabrakło tylko wygranej w finale, ponieważ w całym turnieju dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Bez problemów wygrały 3 mecze grupowe strzelając 8 bramek, nie tracąc ani jednej. W półfinale spotkały się z bardzo silną drużyną Ostrowa Wielkopolskiego. 

Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem, a o grze w wielkim finale zadecydowały rzuty karne. Te znacznie lepiej wykonywały piłkarki z Wolsztyna i zasłużenie zameldowały się w meczu o złoto, w którym już czekała na nie drużyna AZBS Poznań składająca się głównie ze studentek AWF-u Poznań oraz piłkarek pierwszoligowej Polonii Środa Wielkopolska. W ostatnim meczu turnieju „naszym” nie udało się jednak odnieść zwycięstwa. Zmęczenie z bardzo wyczerpującego półfinału dało się we znaki. Po stracie pierwszej i jedynej bramki w finale, futsalistkom zabrakło sił na gonienie wyniku. 

Srebrny medal to ogromny sukces dla zawodniczek z Wolsztyna, dlatego żadna z nich nie ukrywała radości po finałowym meczu. MVP całego turnieju została wybrana bramkarka Gromu: Wiktoria Cisowska, która pewnie broniła wolsztyńskiej bramki. Dla wielu z grających było to pierwsze poważne zetknięcie z futsalem. Na co dzień bowiem większość z nich można zobaczyć wyłącznie grające na trawie, a w hali pojawiają się „od święta”. Srebrny medal to znak, że mamy w Wolsztynie spory także futsalowy potencjał. 

MW

Podziel się informacją ...
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News