NewsNOWY TOMYŚL

Uczniowie i nauczyciele wracają do szkoły po kwarantannie. Gmina chce być gotowa na podobne sytuacje1 min na czytanie

News - Uczniowie i nauczyciele wracają do szkoły po kwarantannie. Gmina chce być gotowa na podobne sytuacje - myregion

Dzisiaj (9.10.) nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lwówku wracają do szkoły po tym, jak w piątek (2.10.) u jednego z uczniów potwierdzono zakażenie koronawirusem. – Na kwarantannę trafiło 13 nauczycieli i wszyscy uczniowie klas 4-8. Z informacji, które otrzymałem, zakażone dziecko przeszło chorobę bezobjawowo. Żadne objawy zakażenia nie wystąpiły także u nauczycieli i pozostałych uczniów – mówi sekretarz gminy, Maciej Piechowiak. – Uczniowie klas 1-3 uczyli się w tym czasie w sposób tradycyjny – dodaje.

Maciej Piechowiak przyznaje, że dyrekcja szkoły i urzędnicy mieli wątpliwości czy tratować kwarantannę nauczycieli jako zwolnienie lekarskie i zawiesić zajęcia, czy prowadzić w tym czasie zdalne nauczanie. – Ponieważ nikt nie był chory, podjęliśmy decyzję o zdalnym prowadzeniu zajęć, w związku z czym nauczyciele otrzymają za ten okres 100 procent wynagrodzenia. Nikt nie miał zastrzeżeń – wyjaśnia. 

Gmina Lwówek prowadzi sześć szkół podstawowych i jedno przedszkole. Szkoła w Lwówku to jak dotąd jedyna, w której w tym roku szkolnym pojawił się koronawirus, ale z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń w kraju i regionie, musi być gotowa na podobne sytuacje. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego zakupiła więc kolejnych 35 laptopów dla uczniów i nauczycieli. Blisko 75 tys. zł na ten cel pochodziło z projektu Zdalna Szkoła Plus, a komputery trafiły do szkół w Brodach, Chmielinku, Pakosławiu, Posadowie, Zębowie i Lwówku. W sumie, od początku pandemii, w ramach PO Polska Cyfrowa na lata 2020-2024, gmina pozyskała blisko 145 tys. zł i kupiła do swoich szkół łącznie 65 nowoczesnych laptopów. Przydały się. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News