NewsWOLSZTYN

Uczciła Międzynarodowy Dzień Ziemi wyrzucając śmieci w lesie… Razem z adresem2 min na czytanie

News - Uczciła Międzynarodowy Dzień Ziemi wyrzucając śmieci w lesie… Razem z adresem - myregion

Mieszkanka Bucza (gm. Przemęt) ukarana za zaśmiecanie. To, co zostawiła w lesie znalazł w czwartek (22.04.) spacerujący mężczyzna i powiadomił policję. Znalezienie sprawczyni nie trwało długo. – Zgłaszający w rozmowie telefonicznej przekazał, że wśród śmieci znalazł list przewozowy z danymi osoby, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za dzikie wysypisko – informuje asp. Sztab. Wojciech Adamczyk Z komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

– Tego rodzaju zachowania bulwersują i nie znajdują żadnego przyzwolenia społecznego . Znamiennym jest fakt, iż do powiadomienia policjantów o tym incydencie doszło w Międzynarodowym Dniu Ziemi, przypadającym corocznie właśnie 22 kwietnia, w ramach którego promowane są proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę – podkreśla Wojciech Adamczyk.

34-letnia mieszkanka Bucza przyznała się do zarzucanego jej czynu. Została zobowiązana przez policjantów do usunięcia śmieci, a za popełnione wykroczenie ukarano ją mandatem w wysokości 300 zł.

Przypomnijmy, że niedawno, w marcu – pod hasłem „Lasy to droga do odnowy i dobrego samopoczucia”, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów. Polscy leśnicy od wielu lat podkreślają znaczenie zielonych terenów dla zdrowia każdego z nas. W tym roku wystartowała również ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”, podczas której leśnicy m.in. zachęcają do leśnych spacerów i cieszenia się budzącą się po zimie przyrodą.

– Zdrowe lasy to zdrowi ludzie, gdyż to zielone tereny wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne każdego z nas. Lasy dostarczają świeże powietrze, bogatą w składniki odżywcze żywność, składniki do produkcji leków, czystą wodę i przestrzeń do rekreacji. Niestety, świat traci co roku 10 mln ha lasów – podkreślają leśnicy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News