NewsWOLSZTYN

U schyłku największych obostrzeń – majówka w kapciach. Jakie atrakcje przygotował WDK?4 min na czytanie

News - U schyłku największych obostrzeń – majówka w kapciach. Jakie atrakcje przygotował WDK? - myregion

Wolsztyńska Majówka bez Przeglądu Teatrów Ulicznych i zdalnie. W najbliższy weekend obejrzymy relację z koncertu laureatów Ogólnopolskiego Wolsztyńskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon dla Każdego” i posłuchamy koncertów wolsztyńskiej grupy Dixie Kings oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo”.

Majówka ruszy już dziś (30.04.) wieczorem. Z okazji obchodzonego wczoraj (29.04.) Międzynarodowego Dnia Tańca Wolsztyński Dom Kultury wyemituje przeplatany zarejestrowanymi na przestrzeni lat fragmentami występów wywiad dotyczący historii świętującego 20-lecie działalności zespołu „Bastet”. Z jego założycielką – Katarzyną Haremzą oraz członkiniami trzech ostatnich składów rozmawiać będzie dyrektor WDK – Jarosław Świrszcz.

W sobotę (1.05.) o godz. 13 bandera pójdzie w górę na Ustroniu w Karpicku. To oficjalne otwarcie sezonu żeglarsko – turystycznego na Jeziorze Wolsztyńskim. Jak mówi Zbigniew Jankowiak ze Stowarzyszenia H2O Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. starosta, wicestarosta i burmistrz. A o godz. 20 Wolsztyński Dom Kultury zaprasza wszystkich młodych i starszych miłośników muzyki i tańca do udziału w Wirtualnej Dyskotece. Zagrają DJ Bąbel i DJ Mały.

Pierwszą majową niedzielę (2.05.) otworzy o godz. 16 koncert laureatów

III Ogólnopolskiego Wolsztyńskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon dla Każego”. W tym roku komisja konkursowa wysłuchała 125 młodych wykonawców. O godz. 18 WDK zaprasza na koncert wolsztyńskiego zespołu Dixie Kings, a o godz. 20 – na koncert przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Darii Kliks, Jarosława Świrszcza i Wojciecha Warszawskiego oraz podopiecznych Wolsztyńskiego Domu Kultury.

W poniedziałek (3.05.) o godz. 16 – koncert Zespołu pieśni i Tańca Kębłowo oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Polskie symbole narodowe”.

EI

foto Archiwum redakcji – Dni Wolsztyna 2019, Przegląd Teatrów Ulicznych

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News