NewsWOLSZTYN

Tymczasowa przeprowadzka przedszkolaków do podstawówki1 min na czytanie

News - Tymczasowa przeprowadzka przedszkolaków do podstawówki - myregion

Dzisiaj (28.05.) po raz ostatni przed remontem maluchy są pod opieką swoich pań w budynku przedszkola nr 3 w Wolsztynie, ale tylko do godz. 15. Później rozpocznie się wielkie pakowanie, przygotowanie do remontu i tymczasowej przeprowadzki trzech oddziałów. Remont ruszy w poniedziałek (31.05.).

W planach jest generalny remont i rozbudowa budynku. Zakres prac jest tak duży, że nie da się wszystkiego zrobić w zaledwie dwa miesiące wakacji. Dlatego budowlańcy zaczynają już teraz. Część rodziców wystąpiła do gminy, że nie jest wstanie zapewnić dzieciom opieki w czerwcu. Dlatego przygotowano wyjście awaryjne. W dwóch szkołach podstawowych tymczasową siedzibę znajdą trzy oddziały. Z ok. 160 dzieci, które na co dzień uczęszczają do wolsztyńskiej „trójki” do tymczasowych oddziałów będzie chodziło ok. 90 dzieci. – To maluchy, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki – mówi Monika Bober, dyrektor Gminny Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie.

Od poniedziałku (31.05.) dwa oddziały będą funkcjonować w szkole podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Na potrzeby przedszkolaków zostanie zaadaptowana świetlica. Jeden oddział maluchów przeniesie się do szkoły podstawowej nr 1 w Wolsztynie, gdzie zajmie salę wykorzystywaną na co dzień jako stołówka. – To rozwiązanie tymczasowe – podkreśla Bober. – Prosimy rodziców o wyrozumiałość. Nie damy rady zrobić tak gruntownego remontu w dwa miesiące. Potrzebujemy trochę więcej czasu, dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu przedszkola już w czerwcu – mówi Bober.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News