GRODZISK

Ty proponujesz, urząd pomaga ci to zorganizować. Wyjaśniamy, o co chodzi w Grodziskiej Inicjatywie Lokalnej2 min na czytanie

GRODZISK - Ty proponujesz, urząd pomaga ci to zorganizować. Wyjaśniamy, o co chodzi w Grodziskiej Inicjatywie Lokalnej - myregion

Od wczoraj (8.05.) można zgłaszać swoje pomysły na poprawę jakości życia w Grodzisku Wielkopolskim. Z takim projektem wystartował ratusz i przekonuje mieszkańców, że mogą mieć wpływ na to, co w Grodzisku jest organizowane bądź wykonywane. – Są tylko dwa warunki – mówi Joanna Kalińska, inspektor ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. – Pomysły muszą zyskać aprobatę mieszkańców gminy i dotyczyć wybranych obszarów – informuje Kalińska wymieniając, że chodzi m.in. o wspieranie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, działania charytatywne, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, promocji i organizacji wolontariatu, edukację oświaty i wychowania, działalność w sferze kultury fizycznej i turystyki, ochronę przyrody, w tym zieleni w mieście i wsiach, porządek i bezpieczeństwo publicznego, czy też rewitalizację.

Inspektor z grodziskiego ratusza podpowiada, że wśród propozycji mogą się znaleźć te dotyczące zorganizowania m.in. klubu filmowego, klubu mam, wystawy fotografii, stworzenia miejsc wypoczynku, organizacji rajdu rowerowego, czy wykonania mural dotyczących różnej tematyki. Działania mogą ponadto przyjąć formę spotkań sąsiedzkich, festynów podwórkowych, warsztatów dla pasjonatów ogrodnictwa lub majsterkowiczów, zajęć dla młodych lub dojrzałych artystów wokalnych, plenerów malarskich lub nauki języka obcego albo rozwijania wolontariatu. – Ważne, aby pomysł wnioskodawcy wpisywał się w zakres zadań publicznych szczegółowo określonych w ustawie oraz aby teren, na którym ma być realizowana inicjatywa należał do gminy – wyjaśnia Joanna Kalińska. Podkreśla, że pomysły mogą zgłaszać mieszkańcy bezpośrednio jako nieformalna grupa mieszkańców lub poprzez lokalną organizację pozarządową.

Więcej informacji można uzyskać telefocznie (61 44 53 065, 532 728 094) lub mailowo (j.kalinska@grodzisk.wlkp.pl). Dokumenty, w tym formularz, za pomocą którego można zgłosić swój pomysł, dostępne są TUTAJ. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK