GRODZISK

Tu drogi, tam lampy. Wsie planują, na co przeznaczyć fundusz sołecki1 min na czytanie

GRODZISK - Tu drogi, tam lampy. Wsie planują, na co przeznaczyć fundusz sołecki - myregion

Jak mówi nam burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska, w tym roku fundusz sołecki wynosi 390 tys. zł. To większe pieniądze, niż przed rokiem. Burmistrz wyjaśnia, że na spotkaniach wiejskich, które rozpoczną się z końcem sierpnia, podejmowane będą decyzje, na co środki zostaną wydane. – My, jako gmina, możemy jedynie korygować niektóre inwestycje, ale o tym, co ma być z robione, decydują rady sołeckie – podkreśla Honorata Kozłowska. 

Na wielu wsiach plany dotyczące wydatkowania pieniędzy już są. Sołtys Łubnicy Jacek Piechota mówi nam, że chcieliby dokończyć chodnik na ulicy Polnej oraz remont małej sali. Wyjaśnia, że wieś ma do rozdysponowania 44 tys. 800 zł, a pieniądze z pewnością zostaną dobrze wydane. Podobnie jest w Trzcinicy. Sołtys tej miejscowości Maciej Łabiński podkreśla, że priorytetem jest zrobienie drogi prowadzącej do Puszczykowa, a następnie chodnika. – Dobrze byłoby kupić też choć jedną lampę, taką ledową – mówi sołtys. Przyznaje jednak, że 25 tys. zł na wszystko nie wystarczy i to bardziej plany długoterminowe. – Jeśli się uda, chcielibyśmy każdego roku kupować po jednej lampie – tłumaczy Łabiński. Plany mają też Prochy. – Chodzi o dokończenie ulicy Łąkowej i wymianę drzwi na sali – mówi sołtys Wojciech Kuleczka. 

Teraz wszystko w rękach rad sołeckich, bo ostateczne decyzje zapadną podczas spotkań wiejskich. Te rozpoczynają się 31 sierpnia i trwać będą przez kilka tygodni. Wtedy będzie wiadomo, co i na której wsi w najbliższym czasie powstanie. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK