NewsNOWY TOMYŚL

Trzy quady, hulajnoga, rowery. Policjanci odkryli dziuplę i zatrzymali złodziei3 min na czytanie

News - Trzy quady, hulajnoga, rowery. Policjanci odkryli dziuplę i zatrzymali złodziei - myregion

W niedzielę (9.01.) rano na komisariat policji w Zbąszyniu zgłosił się właściciel quada marki Yamaha Raptor 700, ponieważ pojazd został skradziony. Wartość strat oszacowano na około 35 tys. złotych. Trop doprowadził funkcjonariuszy do Zielonej Góry.

We wtorek (11.01.) popołudniu funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego oraz 18 – letnią mieszkankę Zielonej Góry. Oboje byli bardzo zaskoczeni pojawieniem się policji i nie stawiali oporu. Mimo że młodzi ludzie twierdzili, że zgubili klucz, funkcjonariusze weszli do wynajmowanego przez nich garażu, gdzie znaleźli rozebranego już skradzionego quada. To nie wszystko. W garażu znaleziono też dwa inne quady, markowe elektronarzędzia, hulajnogę elektryczną, rowery elektryczne itd., których pochodzenia zatrzymani nie potrafili określić. Zatrzymani posiadali również dużą ilość marihuany.

Para młodych złodziejaszków została zatrzymana, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat.

JP

Foto: Komisariat Policji w Zbąszyniu

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News