NewsWOLSZTYN

Trzy osoby zwolnione, jedna poszła do sądu. Starosta: ja ugody nie przewiduję2 min na czytanie

News - Trzy osoby zwolnione, jedna poszła do sądu. Starosta: ja ugody nie przewiduję - myregion

Jacek Skrobisz w ciągu dwóch lat swoich rządów zwolnił z pracy trzy osoby, a sześć odeszło z powodów niezależnych od starosty. Jak ustaliliśmy, wśród zwolnionych przez Jacka Skrobisza pracowników było dwóch, którym umowy na stałe, tuż przed końcem kadencji, dał były starosta Janusz Frąckowiak. 

– Uznałem, że nie było to dobre posunięcie i zdecydowałem o zakończeniu współpracy – wyjaśnia powody rozwiązania tych umów Jacek Skrobisz. Tłumaczy również, że trzecią osobę zwolnił niedawno, po analizie pracy wydziału komunikacji. – Doszedłem do wniosku, że nie ma potrzeby, by pracowało tam tyle osób – mówi starosta. Przyznaje, że zwolniony pracownik zdecydował się sądownie dochodzić odszkodowania z powodu zwolnienia. – Dostałem już pismo w tej sprawie, ale nie przewiduję zawarcia ugody – zaznacza Skrobisz. Dodaje, że jest to pierwsza sprawa sądowa za jego kadencji. 

Starosta tłumaczy też, że od stycznia przeorganizowano w niewielkim stopniu pracę urzędu. Jedną z ważniejszych zmian jest likwidacja wydziału ochrony środowiska. Tą dziedziną będzie zajmował się wydział gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska. – Powodem takiego ruchu jest odejście na emeryturę kierowniczki Aleksandry Żurek. W jej miejsce zatrudniony zostanie inny pracownik, ale nie będzie kierownikiem, a inspektorem. Funkcję szefa połączonych wydziałów będzie pełnić kierowniczka wydziału gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska Beata Pawlaczyk – wyjaśnia Jacek Skrobisz. 

W starostwie utworzono również nowe samodzielne stanowisko pracy. To Biuro Komunikacji Społecznej. – Będzie ono odpowiedzialne za kontakt mieszkańcami i z mediami. Uważam, że usprawni to przekazywanie informacji – zaznacza Skrobisz wyjaśniając, że nadal jednak i on będzie odbierał telefony i odpowiadał na zadawane pytania. Dodaje, że w związku z utworzeniem Biura nie zwiększono zatrudnienia.

– Jego prowadzeniem zajmować się będzie jedna osoba. To Agata Andrys, dotychczas główna specjalistka Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji – podkreśla starosta. W związku ze zmianą i utworzeniem Biura, nazwę wydziału, w którym pracowała Andrys, zmieniono na „Wydział Edukacji”. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News