WOLSZTYN

Trwają inwestycje, a gmina podpisała umowy na kolejne zadania. Co uda się zakończyć w tym roku?2 min na czytanie

WOLSZTYN - Trwają inwestycje, a gmina podpisała umowy na kolejne zadania. Co uda się zakończyć w tym roku? - myregion

Do 30 listopada ma zakończyć się remont drogi gminnej w Jażyncu. Inwestycje realizować będzie firma Bronisława Pyszkowskiego z Siedlca, a zadanie pochłonie ponad 300 tys. zł. Przy wspomnianej drodze wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, a za realizację odpowiedzialny jest jest Zakład Eksploatacji i Konserwacji Urządzeń Technicznych Melioracji inż. Jan Sita. Zadanie, także finansowane z budżetu gminy, pochłonie ponad 100 tys. zł.

W tym roku, w ciagu niespełna dwóch miesięcy, ukończony zostanie pierwszy etap przebudowy drogi gminnej w Małej Wsi. Firma Arkadiusza Błażejczaka z Głodna położy tam kostkę brukową, a zadanie, również finansowane z budżetu gminy, pochłonie blisko 200 tys. zł. W połowie września upływa natomiast termin realizacji inwestycji, w ramach której na drodze gminnej w Kiełpinach położona zostanie nowa nawierzchnia. Wykonawcą jest konsorcjum dwóch firm – Infrakom Chwalim i Infrakom Kościan. Koszt remontu to blisko 56 tys. zł. 

Równocześnie trwa przebudowa drogi biegnącej przez Kiełpiny, a łączącej Powodowo ze Starą Tuchorzą. Inwestycja jest jedną z największych w ostatnich latach realizowanych w powiecie wolsztyńskim. Środki na nią pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych (6,9 mln zł), a dołożył powiat (1,4 mln zł) i gminy Siedlec (1,2 mln zł) i Wolsztyn (242 tys. zł). Zadanie realizuje firma Infrakom, która wykonuje też kanalizację wodociągową na odcinku remontowanej drogi. Trasa powinna być gotowa z końcem października.

Obecnie trwa jeszcze drugi etap budowy drogi z płyt betonowych w Chobienicach. Choć odcinek nie jest długi (80 metrów), był przez mieszkańców długo wyczekiwany. Inwestycję realizuje firma Wojciecha Skorupińskiego ze Świętna, a jej koszt to ponad 30 tys. zł. Zadaniem, które z pewnością uznać można za jedno z priorytetowych, jest z kolei budowa sieci kanalizacyjnej w Reklinie i Reklinku. Jego wartość to blisko 5 mln zł, a połowę tę kwoty stanowi dofinansowanie. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.

Na początku sierpnia gmina podpisała również umowę na modernizację budynku szkolnego w Kopanicy. Zadanie zostanie zrealizowane do końca września, a kwota, którą na ten cel przeznaczono, to ponad 290 tys. zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN