WOLSZTYN

Trwają duże przebudowy dróg w powiecie wolsztyńskim. Gdzie objazdy? Czy wszystko idzie zgodnie z planem?2 min na czytanie

WOLSZTYN - Trwają duże przebudowy dróg w powiecie wolsztyńskim. Gdzie objazdy? Czy wszystko idzie zgodnie z planem? - myregion

Już kilka tygodni temu zaczęły się remonty dróg, które są sfinansowane w części z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę dołożył powiat i wolsztyńskie gminy. 

Obecnie prace trwają na drodze Przemęt – Bucz, ale ruch odbywa się w miarę normalnie. Od wtorku (14.04.) droga zostanie zamknięta. Wytyczono objazd z Bucza przez Starkowo i Błotnicę do Przemętu. Ze stolicy gminy w kierunku Śmigla, przez Błotnicę, Starkowo, Boszkowo do Bucza. 

– Mimo stanu epidemii w kraju pracę postępują zgodnie z planem. Nie mamy sygnałów od wykonawcy, żeby chciał zejść z budowy – mówi wicestarosta powiatu wolsztyńskiego Mariusz Silski.

Pracę trwają też na ulicy Lipowej w Wolsztynie, gdzie powiat skorzystał z dofinansowania z tego samego źródła, a do budowy dołożyła się jeszcze gmina Wolsztyn. Obecnie zamknięty jest jeden odcinek drogi w mieście, od ulicy Słowackiego do Nowej. 

Drobne problemy pojawiły się za to w Kiełpinach. Tu również powiatowi udało się zdobyć dofinansowanie z FDS, a do inwestycji poza właścicielem drogi dołożyły jeszcze samorządy gminy Wolsztyn i Siedlec. Od kilku tygodni droga jest zamknięta i wytyczono objazd. 

Mamy sygnały, że podwykonawca, który zaczął od wymiany kanalizacji, chwilowo zszedł z budowy. Jednak zaraz po świętach pracownicy mają wrócić do Kiełpin – mówi Silski. Wicestarosta zwraca uwagę, że z powodu stanu epidemii sytuacja w kraju związana z różnego typu obostrzeniami mającymi ograniczyć poruszanie się ludzi do minimum, jest dynamiczna.

Ma jednak nadzieję, że nie przeszkodzi to w remontach trzech ważnych dróg na terenie powiatu, które mają się zakończyć do końca roku.
RED

WOLSZTYN - Trwają duże przebudowy dróg w powiecie wolsztyńskim. Gdzie objazdy? Czy wszystko idzie zgodnie z planem? - myregion
Na zdjęciu przy drodze w Kiełpinach od lewej: starosta Jacek Skrobisz, wójt Siedlca Jacek Kolesiński i przedstawiciel wykonawcy.

Fot. Powiat wolsztyński 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN