FOTONewsWOLSZTYN

Trwa Święto Jezior. Teraz seans filmowy, ale zdążycie jeszcze na wieczorne koncerty oraz paradę łodzi5 min na czytanie

FOTO - Trwa Święto Jezior. Teraz seans filmowy, ale zdążycie jeszcze na wieczorne koncerty oraz paradę łodzi - myregion

Tegoroczna impreza ruszyła z wielkim hukiem i to dosłownie, bo koncertem energetycznego rocka z domieszką punka w wykonaniu grupy SIQ. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią liczba miejsc na widowni przy scenie na parkingu Wolsztyńskiego Domu Kultury była mocno ograniczona, ale nie brakowało słuchaczy także na promenadzie. Wczoraj SIQ w składzie: Anna Brachaczek, Maciej Starosta i Tomasz Białoń prowadzili w Wolsztyńskim Domu Kultury warsztaty perkusyjne. Jak powiedziała Anna Brachaczek – cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy muszą dużo ćwiczyć. O godz. 19. , dla amatorów kina w Fala Park ruszyła projekcja oscarowej produkcji zatutułowanej „Historia małżeńska”. To amerykański dramat z 2019 roku w reżyserii Noaha Baumbacha, ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem w rolach głównych (DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ ZDJĘĆ).

A przed nami jeszcze godz. 20.30 koncert Marty Śliwy – autorki i artystki z kręgu piosenki żeglarskiej, laureatki m. in. festiwali Szanta Claus w Poznaniu, Shanties w Krakowie, Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach czy Portu Pieśni Pracy w Tychach. Gościem bardessy będzie znana i lubiana grupa Jan i Klan. Ich licznych nagród na wszelkich festiwalach szantowych wymieniać raczej nie trzeba, choć przecież Wrocław, skąd pochodzą, dostępu do morza jeszcze nie ma. Aby wejść na koncert na teren domu kultury trzeba było wprawdzie wcześniej zaopatrzyć się w wejściówkę, ale podpowiadamy, że na promenadzie wszystko, co dzieje się na scenie słychać doskonale.

Tuż po godz. 22 organizatorzy zapraszają na paradę łodzi, która dziś odbędzie się wzdłuż całej promenady, by umożliwić widzom podziwianie jej z zachowaniem dystansu społecznego. Organizatorzy przypominają, że podczas imprezy obowiązuje reżim sanitarny i uczestnicy powinni mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Warto też zaopatrzyć w spraye na komary. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 13
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  13
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO