NewsREGION

Trwa aktywna majówka. Celem jest pomoc Marysi, która zmaga się z zanikiem mięśni2 min na czytanie

News - Trwa aktywna majówka. Celem jest pomoc Marysi, która zmaga się z zanikiem mięśni - myregion

Pomoc dla Marysi z Brenna, która choruję na rdzeniowy zanik mięśni nie ustaje. Rodzice dziewczynki potrzebują ok. 9 mln zł na leczenie terapią genową. Na koncie Marysi na profilu siepomaga.pl jest obecnie ok. 1 mln 300 tys. zł. To dużo, ale wciąż za mało, żeby mogła skorzystać z terapii genowej.

W majowy weekend szkoła podstawowa w Mochach zachęca do aktywnego spędzenia czasu. Z okazji Święta Konstytucji 3 maja trzeba zrobić minimum trzy kilometry. Nie ważne jak. Można biegać, spacerować, jechać na rolkach, rowerze, czy chodzić z kijkami. Można wyruszyć samemu lub z mamą, tata, bratem, siostrą, sąsiadem czy przyjaciółmi. Trzeba zrobić zdjęcie telefonu, zegarka, opaski, aplikacji. Chodzi o to, by udokumentować pokonanie dystansu i wpłacić minimum trzy złote na konto Marysi. Zdjęcie uczestników wyprawy lub miejsc, do których udało się dotrzeć można wysłać na adres mejlowy aktywnamajowka@gmail.com

Strażacy i dobrzy ludzie w całym regionie zaangażowali się w akcję zbierania makulatury, nakrętek i tekstyliów dla Marysi. Jak poinformował nas Mikołaj Drożdżyński, tata dziewczynki, za pośrednictwem Leszczyńskiego Banku Żywności wyjechało już pięć tirów tekstyliów, w każdym zmieściło się ok. 14 ton ciuchów. W dwóch magazynach nadal jest ok. 50 ton. Udało się też uzbierać 20 ton makulatury, która trafi do punktu recyklingu we Wschowie. Do tego jeszcze 5 ton nakrętek, które odbierze firma zajmująca się ich skupem.

– Marysia czuje się dobrze. Lek refundowany wraz z rehabilitacją trochę podnosi sprawność córeczki, ale tylko w małym stopniu – mówi Mikołaj Drożdżyński.

Pieniądze można też wpłacać na główne konto Marysi na siepomaga.pl

O dziewczynce pisaliśmy już TUTAJ.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News